Noslēgusies 13th Annual Scientific Baltic Business Management Conference

24.02.2020.

Trīs dienu ilgā Banku augstskolas (BA) un  Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” un Rīgas Ekonomikas augstskola (SSE Riga) organizētā zinātniskā konference – 13th Annual Scientific Baltic Business Management Conference ( ASBBMC 20′), ir noslēgusies. Šā gada konferences galvenā tēma ir atspoguļota tās nosaukumā “Business and Finance: Multi-Perspectives of the Digital Age”.  Satura akcenti bija saistīti ar trim jomām: zaļo finansējumu, digitalizāciju un kiberdrošību.

Plenārsesijas pirmās daļas laikā tika pārrunātas tēmas, kas saistītas ar Zaļo finanšu principu, ar Eiropas Komisijas (Mārtiņš Zemītis), Altum (Reinis Bērziņš) un Stokholmas Vides institūta Ilgtspējīgas finanšu centra (Dr. Gregors Vulturius) pārstāvjiem. Plenārsēdes otrā daļā uzstājās banku un IT nozares pārstāvji Mārtiņš Bērziņš no bankas Citadele un Kristaps Banga no Accenture Latvia un iepazīstināja ar digitālās pārveides tendencēm. Plenārsesiju noslēdza ar ekspertu grupas apspriedēm, iepriekš minētajiem galvenajiem referentiem un akadēmiķiem: prof. Arnis Sauka (SSE Rīga), Dr. Ilja Arefjevs (BA) un Dr. Natālija Cudečka-Puriņa (BA).

Pirmajās divās konferences dienās tika apskatīti vairāki temati, kas saistīti ar uzņēmējdarbību, ekonomiku, finansēm un vispārēju paradigmu maiņu šajās jomās.

Šogad tika ieviests atsevišķs konferences platformas pasākums. Tas veltīts Cybersecurity by Design, kas notika piektdien un ko vadīja viena no pieredzējušākajiem kiberdrošības speciālistiem Latvijā – Sintija Deruma. Konferences diena bija veltīta gan studentiem, gan pieredzējušiem kiberdrošības speciālistiem, lai dalītos pētījumu rezultātos un mijiedarbotos tikai un vienīgi izvēlētā tēmā.

Tāpat pirmo reizi tika ieviests digitālais plakātu formāts dalībai — tas deva iespēju dalībniekiem iepazīties ar lielāku skaitu pētījumu rezultātu apkopotā formātā (viens Powerpoint slaids) ekrānos, kas tika rotēti visu dienu paralēli konferences galvenajai programmai un pēc tam uzdot jautājumus autoriem atvēlētajā laikā. Tas ļāva koplietot vairāk informācijas un pētījumu rezultātus lielākam skaitam cilvēku īsākā laika periodā.

Aicinām rezervēt 2021. gada 17. -19. februāri 14. ASBBMC konferencei, ko vadīs RISEBA, lai iepazīstinātu ar gaidāmajiem pētījumu rezultātiem.

 

Dr. Didzis Rutitis, Research Fellow at BA SBF, Representative of the Organizing Committee