Viņķele, Šlēgelmilhs un Danosa iesaistās kampaņā pret ātru braukšanu

01.06.2015.

Sociālā kampaņa „Atzīstos – Apņemos”, kuras mērķis ir vērst uzmanību uz atļautā ātruma pārsniegšanu, pulcē arvien lielāku atbalstītāju skaitu. Kampaņai ar savām apņemšanām jau pievienojusies politiķe Ilze Viņķele, autobraucējs Haralds Šlēgelmilhs un Latvijas Modes palātas vadītāja Dita Danosa, kā arī vēl daudzi citi zināmi sportiski, mūziķi, speciālisti un personības.  

Vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki atzīst, ka jābūt ļoti drosmīgam, lai kaut ko šādu apņemtos, ja auto ir ikdienas pārvietošanās līdzeklis. Autobraucējs Haralds Šlēgelmilhs, kuram ātrums ir darbs, izklaide un dzīves stils, uzsver, cik svarīgi ir atcerēties, ka ielas un ceļi nav autotrase, tāpēc kampaņas ideja ir ļoti saistoša un Haralds ar prieku pieņēma izaicinājumu: „Atzīšos – esmu pārkāpis ātrumu, turklāt ne reizi vien. Šīs kampaņas ietvaros un, cerams, arī tālāk, ātrumu vairāk nepārkāpšu. To es pilnīgi noteikti apņemos un iesaku arī citiem iesaistīties šajā projektā,” tā savā video uzrunā uzsver Šlēgelmilhs.

Rit kampaņas padsmitās dienas, un kampaņas organizatori atzīst, ka lēnāka braukšana ir grūtāka, nekā tas varētu šķist. „Es mīlu ātrumu un ikdienā, mērojot ceļu no mājām Iecavā uz darbu Rīgā, braukt ātrāk nekā ir atļauts šķiet norma. Tagad, kad esmu apņēmies braukt lēnāk, ir ļoti jāpiedomā un jāsaņemas, lai nekristu kārdinājumā piespiest to gāzes pedāli,” atzīstās viens no kampaņas organizatoriem Jānis Lauciņš.

Kampaņas ietvaros sociālā tīkla “Facebook” šķirklī facebook.com/atzistosunapnemos ikvienam ir iespēja noskaitīties dažādu slavenību video atzīšanām un ikvienam autobraucējam ir iespēja drosmīgi atzīties ātruma pārkāpumā un apņemties vismaz mēnesi ievērot noteikto braukšanas ātrumu.

Kampaņa norisināsies līdz 15.jūnijam un katru dienu kampaņas “Facebook” lapā ir iespējams vērot kādu jaunu atzīšanos, cerot tādā veidā iedrošināt ikvienu autobraucēju atzīties un apņemties braukt atbilstoši noteiktajiem ātruma ierobežojumiem.

Ikviens, kurš vēlas atbalstīt šo projektu un motivēt citus autobraucējus braukt lēnāk, tiek aicināts nofilmēt savu atzīšanos, apņemšanos un publicēt to organizatoru veidotajā „Facebook” lapā „Atzīstos – Apņemos”.

Kampaņu organizē Banku augstskolas radošo industriju vadības programmas studenti Anete Sproģe, Jānis Lauciņš, Daiga Onzule, Laura Zvejniece un Sanda Dubra. Kampaņas noslēgums paredzēts sporta kompleksa “333” autotrasē ar iespēju ikvienam izvizināties kopā ar kādu pieredzes bagātu autosportistu.

Saistītas ziņas