Vidusskolēni uzdrīkstas “noturēt bilanci”

22.11.2022.

Kas ir bilance? Bilance ir finanšu termins, kas ietver divas daļas – aktīvus un pasīvus. Aktīvi parāda, kur ir izlietoti uzņēmuma līdzekļi, savukārt pasīvi parāda, no kādiem avotiem šie līdzekļi ir iegūti. Bilances zelta likums ir, ka aktīviem un pasīviem jābūt balansā. Tad nu Banku augstskola, 16. novembrī Junior Achievement Latvia rīkotajā konferencē vidusskolēniem “Uzdrīksties uzvarēt”, deva uzdevumu vidusskolēniem – uzdrīkstēties noturēt bilanci! 

Kopumā, Banku augstskolas izaicinājumā piedalījās 140 jauniešu, kuri cīnījās cik spēka, lai noturētu bilanci un iegūtu balvu – pārsteiguma maisiņu ar dāvanām no Banku augstskolas. Cīnījās gan puiši, gan arī meitenes. Paralēli aktivitātei, iepazīstinājām vidusskolēnus arī ar studiju programmām un iespējām skolēniem, ko piedāvā Banku augstskola, tai skaitā ar sagatavošanās kursiem matemātikā, kas noderēs tuvojoties eksāmenu laikam.

Dienas noslēgumā jau bija zināms mūsu uzvarētājs vīriešu grupā – Klāvs Zīle, kurš “bilanci” noturēja 4 minūtes un 30 sekundes! Apsveicam Klāvu! Sieviešu grupā laurus plūca – Emīlija Dzeniša ar rezultātu 1 minūte un 40 sekundes! Apsveicam Emīliju!

“Uzdrīksties uzvarēt” ir uzņēmējdarbības iedvesmas konference vidusskolēniem, ko jau piekto gadu rīko Junior Achievement Latvia. 2022.gada konferences tēma bija “panākumi biznesā un iespējas metaversā”. Konference pulcēja aptuveni 6000 jauniešus no visas Latvijas, kuriem bija lieliska iespēja dzirdēt pieredzes un veiksmes stāstus no 27 talantīgiem runātājiem. 

Vairāk konferenci: https://jalatvia.lv/uzdriksties-uzvaret

Ieskaties TV3 ziņu sižetā: https://zinas.tv3.lv/latvija/sabiedriba/tukstosiem-drosmigu-jauniesu-pulcejas-kipsala-lai-iedvesmotos-pieversties-uznemejdarbibai/