Vidusskolēni Banku augstskolas īstenotā projekta ietvaros apmeklē uzņēmumus Latgalē

24.10.2014.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Banku augstskolas īstenotā projekta ietvaros 22.oktobrī Līvānu 1.vidusskolas skolēni dodas vizītē uz Līvānu uzņēmumu „ArGaumi” , Jēkabpils 3.vidusskolas jaunieši apciemo uzņēmumu „Z-Light”, savukārt Aglonas novada zemnieku saimniecība „Krastiņi” uzņem ciemos Aglonas vidusskolu.

SIA „ArGaumi” ražo tekstilizstrādājumus praktiskiem un radošiem cilvēkiem – mājas tekstilu, dāvanas, suvenīrus, tematiskus izstrādājumus gadskārtu ieražām un svētkiem.  Augsto tehnoloģiju uzņēmumā  „Z-Light” top spektroskopiskā mēraparatūra, medicīnas lāzeru un augstas jaudas ultravioletā starojuma pārraidīšanas iekārtas. Savā nozarē tas ir vadošais uzņēmums Eiropā. Savukārt zemnieku saimniecība „Krastiņi” nodarbojas ar zemeņu audzēšanu, vienlaikus piedāvājot izglītojošas ekskursijas un aktīvu atpūtu pie dabas visos gadalaikos.

Skolēnu vizītes uzņēmumos tiek organizētas ar mērķi jauniešos un pedagogos radīt izpratni un interesi par inovācijām un uzņēmējdarbības sniegtajām iespējām un priekšrocībām. Vizīšu laikā vidusskolēni iegūst informāciju par inovatīviem, tehnoloģiski orientētiem komercuzņēmumiem Latvijā un tiek rosināti domāt par iespēju pievērsties uzņēmējdarbībai. Vizīšu laikā skolēnus iepazīstina arī ar iespējamām uzņēmējdarbības atbalsta iespējām Latvijā.

Projektu „Latvijas skolu izglītojamo intereses par inovatīviem uzņēmumiem rosināšanas pasākumu rīkošana” īsteno LIAA sadarbībā ar Banku augstskolu aktivitātes „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programmas” ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) un Eiropas Savienība.

Iepazīties ar uzņēmumu sarakstu un pieteikties vizītēm var Banku augstskolas mājaslapā: https://www.ba.lv/node/4462. Papildu informācija: Aija.Rantina@ba.lv, tālr. 67709281, 29497363.

Banku augstskolas
Komunikācijas un mārketinga daļa
67709290, 26331378, www.ba.lv