Veiksmīgi noslēdzies Banku augstskolas Biznesa inkubatora pirmais darbības gads

30.06.2015.

Šī gada 30.jūnijā Banku augstskolas (BA) Biznesa inkubatora dalībnieki, klātesot augstskolas rektoram Andrim Sarnovičam, prezentēja savas biznesa idejas un paveikto, darbojoties inkubatorā.

Biznesa inkubatorā 2015. gadā darbojās septiņi studenti, kas strādāja pie piecām biznesa idejām:

Normunds Vucāns, Krists Kreics – aplikācija „Nemīz”

BA programmas „Inovācijas un produktu attīstība uzņēmējdarbībā” absolvents Normunds Vucāns kopā ar kolēģi no Latvijas Universitātes (LU) – Kristu Kreicu ir nodibinājuši SIA „Nezīm”. Puiši stāstīja par savu pieredzi, izveidojot sabiedrībā plaši apspriesto motivējošo aplikāciju „Nemīz”, ar kuras ideju pagājušā gada nogalē viņi kļuva par Startup Weekend Liepaja uzvarētājiem.

Jānis Kiziks – somas „WolfBear”

BA programmas „Uzņēmējdarbības vadīšana” 3.kursa students Jānis Kiziks ir nodibinājis IK “WolfBear” īpašu somu ražošanai zemessardzes vajadzībām. Jānis, pats darbojoties zemessardzē, bija ievērojis, cik neparocīgas ir esošās zemessargu somas, un, izveidojis savu somas prototipu, kas drīzumā tiks laista ražošanā.

Ritvars Lācis – ūdensizturīgi priekšauti „PineBear”

2.kursa Finanšu programmas students Ritvars Lācis nodibinājis SIA “PineBear”. Viņa biznesa ideja ir unikāli priekšauti, piemēroti amatnieku, pavāru, bārmeņu un citu profesiju vajadzībām. Inkubatora gada noslēguma pasākumā Ritvars prezentēja jau arī jauna produkta prototipu – ādas portfeli planšetdatoriem.

Edijs Ločmelis, Juris Broks – interneta sludinājumu portāls

Uzņēmējdarbības 3.kursa studenti Edijs Ločmelis un Juris Broks strādā pie biznesa idejas, kas saved tos, kam vajadzīgs darbs un tos, kas meklē palīgus dažādu papildus darbu veikšanai. Abi jaunie uzņēmēji izmēģina spēkus piedaloties dažādos LIAA un ALTUM organizētajos konkursos un projektos.

Agate Muzikante – mežģīņu maskas

Programmas „Inovācijas un produktu attīstība uzņēmējdarbībā” 3.kursa studente Agate Muzikante, darbību inkubatorā sāka ar ideju par apģērbu līnijas izveidi. Paralēli šai idejai Agate izveidojusi interesantu aksesuāru sievietēm – mežģīņu masku, ko veiksmīgi ražo un eksportē, izmantojot Etsy platformu internetā.

Visi inkubatora dalībnieki šī gada noslēguma pasākumā atzina, ka pieredze, darbojoties Biznesa inkubatorā, vēl vairāk nostiprinājusi viņu pārliecību par labu uzņēmēja profesijai.

Biznesa inkubatora projektu vadītāja Marta Cakule atzīst: „Darbs pie inkubatora projektiem mums pierādījis, ka biznesa uzsākšanai ne vienmēr būtiskais ir nauda. Daudzi baidās sākt uzņēmējdarbību, jo trūkst pietiekama pamatkapitāla, taču mēs ar inkubatora dalībniekiem esam pārliecinājušies, ka būtiskākais ir kontakti un profesionāls atbalsts, ko var sniegt inkubatora pasniedzēji un praktiķi”.

Banku augstskolas Biznesa inkubators darbu uzsāka 2014./2015.akadēmiskajā gadā ar mērķi atbalstīt Banku augstskolas studentus – jaunos uzņēmējus.