Sveicam konkursa Bizness24h 2021 uzvarētājus!

12.05.2021.

Bizness24h ir Latvijā lielākais ikgadējais vidusskolēniem un studentiem rīkotais biznesa simulāciju konkurss, kuru organizē Banku augstskolas Studējošo pašpārvalde (BASP) sadarbībā ar Banku augstskolu, Nordic Group, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un TET.

Ikgadējā konkursa Bizness24h 2021 uzvarētāji ir noskaidroti fināla kārtā 10.maijā:

  • Pirmo vietu un titulu “Biznesa Guru 2021” ieguva komanda “Trīs lietas manā zāļu skapītī stāv”! Komanda, kura  pārstāvēja Rīgas Valsts 1. ģimnāziju un Āgenskalna Valsts ģimnāziju – Krišs Krišjānis Millers, Pēteris Leveika un Roberts Darkevics, izstrādāja pārdošanas tuneli uzņēmumam, veicinot riepu montāžas pakalpojuma pārdošanas apjoma pieaugumu. Šī komanda ieguva galveno balvu – 1500 EUR atlaidi studiju maksai Banku augstskolā, kā arī licences lietošanas tiesības vienam gadam ASV uzņēmuma “ClickFunnels” platformai;
  • Otro vietu un balvu no TET ieguva komanda SouthAmericanImports24h (Komandas sastāvā – Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēni Voldemārs Dubults, Regnārs Slapiņš, Toms Lukša), kuras izstrādātais pārdošanas tunelis piedāvāja klientiem iegādāties auto braukšanas un teorijas apmācības vienā no Latvijas lielākajām autoskolām;
  • Savukārt trešo vietu un balvas no LIAA ieguva komanda But first- business (Komandas sastāvā – Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēni Estere Linkevica, Matilde Marija Feldmane, Madara Bērziņa), kuras izstrādātais pārdošanas tunelis meklēja klientus koku zaru šķeldotājiem Norvēģijā

Papildus iepriekš minētajam balvu fondam, dalībnieki ieguva arī dažādas balvas no konkursa atbalstītājiem – Hipotential.lv, Dienas Bizness, Swedbank, Purvu bridēji, VR Gaming Latvija, Tildes birojs, Izdevniecība Avots u.c.

Bizness 24h 2021 finālistu sasniegtos rezultātus vērtēja konkursa fināla žūrija, kurā darbojās Nordic  Group valdes loceklis Uģis Strauss, AS Swedbank mārketinga un pārdošanas projektu vadītāja Anda Grebeža, LIAA vecākā projektu vadītāja Dace Dumbere-Bregže, Banku augstskolas rektore Līga Peiseniece, Banku augstskolas studiju programmas “Biznesa procesu vadība” direktore Lilita Sparāne un “Bizness24h” 2021 vadītāja Elīna Peiseniece.

Konkursa fināla kārtas ietvaros katrai komandai bija jāizveido sadarbība ar kādu uzņēmumu, kurš uzticētu dalībniekiem izveidot pārdošanas tuneļa lapu un digitālo mārketinga aktivitāšu kopumu kādam no pakalpojumiem. Tika vērtēts veikto aktivitāšu kopums, sasniegtie peļņas rādītāji, kā arī dalībnieku personīgā izaugsme. Konkursa otrā kārta norisinājās vairāk kā divu mēnešu garumā, dalībnieki ne tikai apguva pamatzināšanas par pārdošanas tuneļu veidošanu, bet arī attīstīja savas pārdošanas, komunikācijas un līderības prasmes. Bija jāiepazīstas ar  pārdošanas niansēm dažādiem produktiem, piemēram, ekoloģiskām sulām bērniem, skaistumkopšanas un uzkopšanas līdzekļiem, dažādām dārza precēm (nojumes, koku šķeldotāji un dārza kastes), kā arī vebināriem un pat autobraukšanas apmācību kursiem. Vairākas komandas fināla laikā atzina, ka arī pēc konkursa norises turpinās iesākto sadarbību ar uzņēmumiem.

Bizness24h ir Latvijā lielākais ikgadējais biznesa simulāciju konkurss vidusskolēniem un studentiem, kura ietvaros dalībnieki var gūt jaunas zināšanas par uzņēmējdarbību vai pārbaudīt jau esošās reālās simulācijās. Šogad konkurss notika 13. reizi, un pirmo reizi tā norise tika organizēta pilnībā attālināti – 1.kārtai pieteicās aptuveni 700 skolēni un studenti, no kuriem 300 labākie jeb 100 komandas tika izvirzītas dalībai konkursa 2.kārtā, taču tikai 12 labākās komandas tika pie iespējas prezentēt savus rezultātus konkursa fināla žūrijai, lai cīnītos par “Biznesa Guru 2021” titulu.

Uz konkursa norises gaitu iespējams atskatīties konkursa mājaslapā www.bizness24h.lv  vai Facebook lapā www.facebook.com/Bizness24h.