Studijas doktorantūrā sākuši 16 jauni doktoranti no deviņām valstīm

03.11.2021.

Šogad 18. oktobrī Banku augstskolas un RISEBA kopīgajā doktora studiju programmā “BIZNESA VADĪBA” attālinātā studiju formātā  studijas iesākuši 16 jauni doktoranti no deviņām dažādām valstīm – Latvijas, Vācijas/Sīrijas, Indijas, Azebaidžānas, Gruzijas, Ukrainas, Kamerūnas un Dānijas.

Studiju programma sagatavo zinātņu doktorus ekonomikā un uzņēmējdarbībā. Šogad doktorantūrā sākuši studijas trīs mūsu augstskolas docētāji, kas turklāt ir arī Banku augstskolas absolventi:

  • Marta Kontiņa – maģistra studiju programmu “Uzņēmējdarbības vadīšana” un “Inovatīvā uzņēmējdarbība” direktore;
  • Eduards Aksjoņenko – uzņēmējs, BA Vadībzinību katedras lektors, vada studiju kursus “Stratēģiskā vadība” un “Bizness digitālajā vidē”;
  • Airita Aksjoņenko – eksperte mārketinga un biznesa modeļu izstrādē, BA Vadībzinību katedras lektore, vada studiju kursus “Vadības pamati”, “Mārketinga pamati” un “Biznesa Inovāciju plāns”.

Doktora studiju programma tiek realizēta kopīgi ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu RISEBA. Programmas mērķis ir sagatavot zinātņu doktorus, augstākās kvalifikācijas pētniekus un speciālistus Uzņēmējdarbības vadības apakšnozarē, tādējādi stiprinot Vadībzinātni kā zinātņu nozari Latvijā un dodot nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības attīstībā Latvijā, Eiropā un citās pasaules valstīs.

Savos pirmajos iespaidos par Banku augstskolu un doktora studijām dalās šā gada jaunie doktoranti no Latvijas un ārvalstīm:

Kristīne Mihailova (BA absolvente / Latvija):

“Pirmais pētījumu modulis ar daudziem tematiem katru dienu bija ļoti iedvesmojošs! Lektori ir profesionāli un pretimnākoši, kursabiedri viens otru atbalsta. Izaicinoši uzdevumi un dinamiska studiju vide. Esmu sajūsmā par šo pieredzi un apmierināta ar savu izvēli pievienoties!”

Sigrid Hasenbank (Vācija):

“Pēc daudziem gadiem biznesā – pārdošanas, uzņēmējdarbības attīstības un inovāciju jomā, es nolēmu atgriezties universitātē un izpētīt jaunākās zinātniskās atziņas, kā ieviest jauninājumus satricināta tirgus vidē. Bija grūti atrast īsto vietu akadēmiskajās aprindās, jo man bija jāveic pētījumi paralēli darbam un jāapgūst zinātniskie raksti no sākumlīmeņa. Doktorantūras programma piedāvā lielisku iespēju sākt šo piedzīvojumu, kas sastāv no mācībām, izziņas un mūsdienīgas pētniecības. Es jūtos vienlaikus motivēta un izaicināta, un ar visu lielo atbalstu, ko sniedz pasniedzēji un studenti, kā arī mana ģimene un uzņēmums, esmu pārliecināta, ka pārvarēšu šos kopīgās doktorantūras programmas izaicinājumus soli pa solim. Tas būs aizraujošs ceļojums, paldies Banku augstskolai un RISEBA!”

Amit Joshi (Indija):

“Uzskatu, ka būt atšķirīgam ir visskaistākā lieta, un doktorantūras studijas dos man citādus iespaidus. Lai visu sasniegtu, es smagi strādāšu. Būt par doktoru ir mans sapnis kopš universitātes. Izlēmu, ja nemēģināšu, nekad neuzzināšu, kas patiesībā ir lietišķā pētniecība un doktora grāds. Pateicos Banku augstskolai, ka tā deva iespēju pievienoties doktora grāda iegūšanai un tādējādi virzīties uz sava sapņa piepildīšanu. Banku augstskola ir lieliska augstskola uzņēmējdarbības un finanšu nozarē, kas man palīdzēs veikt dziļu inovatīvu pētniecību, sasniegt personīgo izaugsmi un sadarboties ar pieredzējušiem profesoriem, veidot starptautiskus kontaktus.”

Mhd Samer Sbahi Shahin (Sīrija/Vācija):

“Vēlme uzlabot savas karjeras iespējas, aizraušanās ar pētniecisko darbu un studēšanu, un vēlme atklāt un apgūt jaunas lietas ir mana motivācija sākt ceļu līdz doktora grādam. Turklāt, Banku augstskolai ir ļoti augsta reputācija un labi kvalificēti profesionāļi, kas palīdzēs man īstenot šos uzdevumus. Esmu patiešām apmierināts un priecājos, ka esmu doktorants šajā augstskolā!”

Vairāk par doktora studijām: ba.lv/studijas/biznesa-vadiba/