Studentu iespaidi: īstermiņa Erasmus+ mobilitāte Portugālē

09.12.2023.

Banku augstskola sniedz dažādas Erasmus+ apmaiņas programmas pieredzes, sākot no īstermiņa mobilitātēm, kas ilgst vismaz 5 dienas, jeb kombinētā intensīvā mobilitāte (BIP), līdz pat Erasmus+ studiju apmaiņai semestra garumā kādā no Banku augstskolas partneraugstskolām (vairāk info: šeit).

Tieši pirms mēneša, no š. g. 23. līdz 27. oktobrim, divi Banku augstskolas 3. kursa bakalaura programmas “Finanses” vakara nodaļas studenti Adriāns Naumčiks un Kaspars Sārs piedalījās īstermiņa Erasmus+ mobilitātē Portugāles pilsētā Setubālā. Kopā, mobilitātē piedalījās 77 studenti no 12 augstskolām un koledžām 10 valstīs:

 1.  UC Leuven Limburg (Beļģija)
 2. EPHEC asbl (Beļģija)
 3. ITB České Budejovice (Čehija)
 4. College of Polytechnics Jihlava (Čehija)
 5. University of Applied Sciences Kaiserslautern (Vācija)
 6. BA School of Business and Finance (Latvija)
 7. Rotterdam University of Applied Sciences (Nīderlande)
 8. Université Sorbonne Paris Nord (Francija)
 9. ESCE Instituto Politécnico de Setúbal (Portugāle)
 10. International Business Academy (Dānija)
 11. WSB Merito University in Wrocław (Polija)
 12. LAB University of Applied Sciences (Somija)

Banku augstskolas studenta Adriāna Naumčika iespaidi par īstermiņa mobilitāti Portugālē:

“Biznesa nedēļa Portugāles pilsēta Setubalā bija aizraujoša iespēja izjust citas valsts kultūru un zināšanas, attīstot tūrisma inovāciju projektu. Programmas ietvaros izveidojām uzņēmumu, kas sniegtu kādu inovatīvu pakalpojumu tūrisma nozarē. Izjutām Portugāļu pieeju dzīvei – “neiespringt” un nedomāt par dzīves sīkumiem, ko, manuprāt, mums vajadzētu pamācīties no viņiem. Kopumā uztvērām projektu kā iespēju pilnveidot savas zināšanas un nedaudz izrauties no ikdienas rutīnas, tāpēc ikkatram noteikti iesakām nevilcināties un izmantot šo iespēju.”
Foto: no personīgā arhīva

 Kā Adriāns minēja, pasākuma tēma šajā nedēļā bija saistīta ar tūrismu – “Entrepreneurship, Innovation and Technology in Tourism & Hospitality”. Mobilitātes nedēļas laikā, sekojot tūrisma tendencēm, kas veido ceļojumu industriju, studentu uzdevums bija pētīt un radīt vērtību piedāvājumus. Studentiem kā topošajiem uzņēmējiem ir izaicinājums domāt lielās iespējās, par jauniem produktiem vai pakalpojumiem, lai radītu klientiem vērtību.

Biznesa nedēļu Portugālē var definēt kā piedzīvojumu. 5 dienu laikā paspējām iegūt gan praktiskas zināšanas biznesa plāna izstrādē, gan attīstījām prasmi komunicēt un sastrādāties ar dažādu valstu studentiem. Lai gan uz pirmo pasākumu dienu neizdevās ierasties lidojuma pārcelšanas dēļ, spējām ātri ielēkt uzdevumos un iepazīties ar komandas biedriem un pilsētu. Atmosfēra Portugālē tiešam bija nesteidzīga, kas atbilst manam portugāļu komandas biedra raksturojumam- “mēs Portugālē nesteidzamies, dzīvojam ar vēsu prātu”, kas savā ziņā bija neparasta atiešana no ierastās Latvijas steigas. Pieredze bija iespaidīga un noteikti iesaku uzdrīkstēties citiem piedalīties un paplašināt savu redzējuma lauku.”, savos iespaidos dalās Banku augstskolas students Kaspars Sārs.

Nedēļa bija piesātināta ne tikai ar intensīvu darbu internacionālās darba grupās, bet arī ar dažādām aktivitātēm, kuru laikā varēja iepazīt ne tikai Setubalu, bet pabūt arī Lisabonā (Portugāles galvaspilsētā), vērot delfīnus Atlantijas okeānā, nogaršot tradicionālu portugāļu virtuvi un izbaudīt vietējo viesmīlību.

Banku augstskolas studenti grupu darbos izrādīja lielu aktivitāti, kā arī uzņēmās inciatīvu.  Pēc intensīvās darba nedēļas, kad komandas prezentēja savu veikumu, Adriana komanda deviņu komandu konkurencē ieguva godpilno trešo vietu! Pēc aktīvās nedēļas Portugālē studenti turpina darbu pie projekta tiešsaistē, kas noslēdzās 9. novembrī, kad dalībnieki prezentēja savu veikumu.

Līdz  17. decembrim Banku augstskolas studentiem ir iespēja pieteikties uz brīvajām vietām sekojošās īstermiņa mobilitātēs:

 • Cveibrukena  no 17.03.-22.03.2024  “Business simulation “BIKE”” ;
 • Heilbrona  no 07.04.-12.04.2024  “SW product for Mercedes Benz”;
 • Jihlava no 15.04.-19.04.2024 “Stratedy B2B activities”.

Pieteikšanās, rakstot iesniegumu Studiju jautājumu komisijai un iesniedzot to Starptautiskās mobilitātes projektu daļā vai nosūtot elektroniski  uz
e-pastu
 gunta.innuse@ba.lv līdz š. g. 17. decembrim.