Studentu dalība starptautiskajā grāmatvedības biznesa nedēļā Lēvenē, Beļģijā

17.03.2020.

No 02.03.2020. līdz 06.03.2020 Lēvenē, Beļģijā norisinājās starptautiskā biznesa nedēļa, kurā piedalījās 2. kursa bakalaura studiju programmas “Finanses” studenti (Kārena Karlīna Danenberga, Sabīne Kaiva Uzulniece, Marina Inkina, Edijs Krēsliņš), kā arī pasniedzēja Inese Mavļutova.

Nedēļas ietvaros studenti tika sadalīti vairākās grupās, kurās kopā ar ārvalstu studentiem piedalījās biznesa simulācijas spēlē, kuras galvenais mērķis bija finanšu plānošana mobilo tālruņu kompānijai.  Katrai grupai bija jāizvēlas labākā finanšu plāna izveides stratēģija, jāaprēķina katra produkta pašizmaksa, jāizvēlas piemērotākā mārketinga stratēģija, jāaprēķina izmaksātās algas un procentu maksājumi par aizņemto kapitālu, jāveic iepriekšējo gadu rezultātu analīze.

 Temata padziļinātai izpratnei, studentiem tika dota iespēja uzklausīt vairākas veiksmīgu uzņēmēju prezentācijas, kas saistītas ar uzņēmuma finanšu plāna sastādīšanu un sava uzņēmuma prezentēšanu.

Lai vairāk iepazītu citas kultūras atšķirības, studentiem tika piedāvāta ekskursija uz Beļģijas galvaspilsētu Briseli. Studenti devās uz Eiropas vēstures namu un apskatīja populārākos apskates objektus, kā arī nogaršoja tradicionālos ēdienus.

Starptautiskās biznesa nedēļas ietvaros studenti un pasniedzēji piedalījās valsts prezentēšanas pasākumos, ekskursijā pa pilsētu, sporta aktivitātēs un arī svinīgajā noslēgum pasākumā.

   

Nedēļas beigās tika noskaidrotas 2 uzvarētāju grupas, kuras uzrādīja labākos rezultātus uzņēmējdarbības finanšu plānošanā un rezultātu prezentēšanā.  Katrā no šīm grupām aktīvu dalību ņēma arī Banku augstskolas studenti Edijs Krēsliņs un Kārena Karlīna Danenberga.