Studenti plūc laurus “HackOffice 2022” hakatonā

25.04.2022.

Šī gada 20.aprīlī noritēja 24h starptautiskais hakatons “HackOffice 2022“, kura tēma šogad bija Ilgtspējīgs birojs un mūsdienīgas nākotnes darba vietas.  Projekta mērķis bija indentificēt un ieteikt potenciāli efektīvas, ilgtspējīgas un produktīvas darba vietas, kas būtu gan fiziska telpa biroja ēkā, virtuāla elpa vai hibrīdtelpa, jeb abi kopā. Kā arī tika meklēti risinājumi, kā uzlabot darbinieku pašsajūtu, samazinot emocionālo spriedzi, veicinot sadarbību un komandu darbu arī esot attālināti.

Hakatonā piedalījās studenti un mentori no Zviedrijas (Mälardalens University), Čehijas (Brno University of Technology), Amerikas Savienotajām Valstīm (Texas State University (Teksasa) un Molloy College (Ņujorka)), Grieķijas (International Hellenic University), Nīderlandes (Hanze University of Applied Sciences), Vācijas (Technical University Brandenburg), Polijas (University of Economics in Katowice), Spānijas (University of Girona), Kolumbijas (University of Ibague), Austrijas (FH Joanneum University of Applied Sciences) un Banku augstskolas (Latvija).

Hakatonā “HackOffice 2022” Banku augstskolu pārstāvēja studenti:

  • Anastasija Zagudalova (1BPT)
  • Dženeta Keita Grūbe (1Fa)
  • Liene Apine (3BPVv)
  • Gustavs Balodis (3BPVv)

Kā mentori un atbalsts studentiem, hakatonā piedalījās Banku augstskolas bakalaura studiju programmas “Biznesa Procesu vadība” direktore Lilita Sparāne un koordinatore Māra Strokša.

Pēc hakatona atklāšanas, dalībnieki devās uz kopīgām grupu saliedēšanās aktivitātēm (kurām bija iepriekš jāsagatavojas,   aizpildot personības testu www.16personalities.com), lai kopā apspriestu rezultātus, labāk iepazītu viens otru un ģenerētu idejas hakatonam.  

24h vēlāk komandas prezentēja savas idejas, kuru izstrādē piedalījās un palīdzēja mentori no iepriekš minētajām augstskolām.

Pirmo vietu hakatonā izcīnīja komanda Track 1 tēmā “Hack The HealthLiene Apine (Banku augstskola, Latvija), Maria Lucia Ayala (University of Ibague, Kolumbija), Jonas Höggren (Mälardalens University, Zviedrija), Ronak Shah (Molloy College, ASV), Dominik Florencki (University of Economics in Katowice, Polija) un Teodor Polakovič (Brno University of Technology, Čehija). Komanda prezentēja projektu “Prevent Loneness in Your Remote Home Office”, kas stāsta par to, ka attālinātais darbs turpinās pastāvēt, un ka vientulība ir atzīta kā viena no mentālās veselības problēmām, ko rada attālināta darba apstākļi, un kā darbiniekiem tikt ar to galā.

Vairāk par hakatonu: https://www.primeathon.com/