Studenti gūst praktiskas zināšanas par biznesa modelēšanu un analītiku

04.06.2021.

Banku augstskola aprīlī pabeidza sadarbību ar uzņēmumu Flex.bi, kuras laikā Flex.bi piedalījās Banku augstskolas maģistra programmas Biznesa inteliģence kursa programmā. Kursā iesaistījās 39 studenti un ieguva praktiskas zināšanas par biznesa modelēšanas procesiem ERP sistēmā, biznesa analītikas pamatus, kā arī izveidoja savus informācijas paneļus, izmantojot flex.bi biznesa analītikas platformu.

Kursa laikā, studenti tika sadalīti grupās. Katrai grupai bija jāizveido savs biznesa modelis, jāsadala lomas starp grupas dalībniekiem un jāvienojas par biznesa stratēģiju. Studenti izvēlējās analizēt mārketinga virzienus, tika izveidoti krājumu pārskati, kuros atspoguļoja ražošanas vajadzības un pieprasījums, kā arī studenti veica finanšu vadības ziņojumu padziļinātu analīzi.

 

Mārtiņš Ebersteins, ERP projektu vadītājs un viens no kursa lektoriem:

Es izmantoju izaicinājumu mācīt nākotnes uzņēmumu vadītājiem kā darbojas īsts bizness un iemācīt viņiem skaitļu pārvaldības principus. Man bija ļoti svarīgi, lai viņi iemācītos, ka viss ir saistīts. Tas bija izaicinoši, bet studenti noslēguma eksāmenā uzrādīja lieliskus rezultātus. Viņiem izdevās simulēt reālus biznesa procesus pēc ERP programmatūras standartiem, precizējot savu biznesa stratēģiju un iestatot KPI, kas ir būtiska lieta viņu nozarei.

 Dace Kvalberga, Flex.bi līdzīpašniece, par kursu:

Uzdevuma pamatā bija ideja parādīt, ka BI informācijas panelim ir jābūt biznesa stratēģijas spogulim. Man bija patīkami redzēt, ka studenti bija gatavi tik īsā laikā apgūt analītikas rīka iespējas un uzrādītie rezultāti mani patīkami pārsteidza. Mēs tiešām ceram, ka šīs zināšanas palīdzēs šiem studentiem veidot veiksmīgus uzņēmumus nākotnē.

Banku augstskolas students Leons Alitis par kursu Biznesa intelģence:

Es teiktu, ka lekciju kurss bija interesants pats par sevi, jo tas bija kaut kas jauns, ar ko es nekad nebiju ne mijiedarbojies, ne izmantojis. Turklāt šādas sistēmas tiek izmantotas arī daudzos uzņēmumos, tāpēc procesu iepazīšana ir labs sākums pirms jūsu darba dzīves.
Es daudz uzzināju par procesiem, kā šādas sistēmas tiek veidotas, un par to, kā tās tiek izmantotas, lai ģenerētu ziņojumus, kurus vēlāk var izmantot, lai sniegtu datus ieinteresētajām personām.

 

Vairāk – https://ej.uz/g5rs