Studenti EUROWEEK projektā iegūst otro un trešo vietu!

10.05.2023.

Euroweek – akadēmiskā studentu konference, kas katru gadu notiek citā Eiropas pilsētā, ko organizē Prime Networking un uzņemošā universitāte. Šogad Euroweek 2023 aprīļa pēdējā nedēļā organizēja Brandenburgas Lietišķo zinātņu universitāte – Brandenburgā, Vācijā, vēsta Banku augstskolas studente Antra Vegnere, kura kopā ar studiju biedriem Mareku Dingu, Sigitu Balts-Baltiņu un Baibu Strožu, Banku augstskolas lektoriem Eduardu Aksjoņenko un  Kristapu Lešinski, kā arī projektu vadītāju starptautiskās sadarbības jautājumos Sandru Kraži apmeklēja Euroweek 2023 Brandenburgā, Vācijā. Mareka un Antras komanda Euroweek projektā ieguva otru vietu un titulu “Best paper” ar savu pētījumu “Vai jaunās tehnoloģijas var glābt tūrismu?”, savukārt Baibas un Sigitas komanda ar savu pētījumu Ilgtspējīga biznesa modeļa inovācija” ieguva godalgoto 3.vietu un titulu “Best Paper”! Apsveicam!

Banku augstskolas studenti Mareks Dinga un Antra Vegnere pastāstīs vairāk par darbu un pieredzi komandā, projektā un iegūtajiem iespaidiem:

Pirmkārt, milzīgu pieredzi es guvu strādājot komandā ar cilvēkiem no 3 dažādām valstīm – Latvijas, Norvēģijas un Vācijas, jo starptautisko Euroweek projektu “Can new technologies save tourism?” veidojām angļu valodā un ar motivētiem komandas biedriem, kā rezultātā izcīnījām tik augstu rezultātu. Arī pēdējā (noslēdzošā) nedēļa šim projektam bija emociju un pieredzes bagāta. Ieguvu vērtīgu skatuves pieredzi, uzstājoties vairāku valstu auditorijai, kā arī mazinot savas vājās puses, piemēram, stresu lielas auditorijas priekšā. Kopumā es varētu saukt un saukt tikai ieguvumus, ko jebkurš var iegūt piedaloties Euroweek.

Foto: no personīgā arhīva

 Otrkārt, šāda veida projektos ir ļoti liela iespēja nodibināt kontaktus ar citu valstu studentiem, kas var noderēt nākotnē, veidojot uzņēmējdarbību, reklāmas ietvaros vai jebkāda veida palīdzībai / sadarbībai. Lai gan nedēļa ļoti ātri paskrēja, tomēr paspēju sadraudzēties un apmainīties ar kontaktiem ar daudziem cilvēkiem (arī ārpus komandas). Savas sajūtas es nevaru vārdiem aprakstīt! Īsi sakot – jutos kā biznesa konferencē gan projekta satura svarīguma dēļ, gan arī atmosfēras dēļ, kas bija šajā nedēļā. Arī tas bija viens no punktiem, kas iedeva ieskatu un praksi biznesa Pasaulē.

 Noslēdzoši pateikšu, ka prieks bija strādāt tieši šādā komandas sastāvā, jo visi (6) cilvēki ieguldījām vienlīdz lielu darbu un visu paveicām laikā gan izstrādājot “project abstract”, gan arī “project paper” un, protams, arī gala prezentāciju. Katram bija atšķirīgi informācijas avoti, konsultējošie cilvēki un pieredze, ko saliekot kopā nonācām līdz rezultātam. Konkrēti mums ar Antru bija jau pieredze saistībā ar VR brillēm, jo iepriekšējā gadā par tehnoloģijām bija atsevišķs kurss augstskolā, kā arī kursa pasniedzēja mums iedeva dažus padomus tieši šim projektam. 

Foto: no personīgā arhīva

 Arī milzīgs paldies Eduardam Aksjoņenko un pārējo studentu pasniedzējiem, kuri deva mums šādu iespēju strādāt kopā un atbalstīja mūs visa projekta garumā, dalās Mareks.

Foto: no personīgā arhīva

Mūsu komandā bija 6 studenti no Latvijas, Norvēģijas un Vācijas. Pirms došanās uz Brandenburgu mēs 4 mēnešus strādājām pie sava pētnieciskā projekta – “Vai jaunās tehnoloģijas var glābt tūrismu? Tas prasīja daudz enerģijas, disciplīnas un neatlaidības, lai sagatavotos iespējai tikties klātienē un prezentētu savu pētījumu.

Foto: no personīgā arhīva

 Mūsu pētījums tika novērtēts ar godpilno 2. vietu kā “Best Paper”, kas radīja gandarījumu par katru stundu, kas tika veltīta šim projektam. Pieredze, ko ieguvu ir neaizmirstama un vārdos neaprakstāma.

Foto: no personīgā arhīva

 Lielu paldies vēlos teikt Banku augstskolai, par doto iespēju piedalīties. Esmu ļoti daudz jauna iemācījusies par sevi, par darbu komandā, par sadarbību ar citu valstu pārstāvjiem, kā arī zināšanas, kas man palīdzēs sasniegt jaunas izaicinājumu virsotnes.

 Esmu ļoti pateicīga, ka man un mūsu komandai bija iespēja sadarboties ar tik zinošiem, motivēt spējīgiem un atsaucīgiem pasniedzējiem. Šo godpilno novērtējumu mēs nebūtu ieguvuši bez viņiem, tāpēc vēlos izteikt milzīgu pateicību par pasniedzēju ieguldīto enerģiju un laiku, jo sevišķi Eduardam Aksjoņenko no Banku augstskolas, iespaidos un pateicībā dalās Antra.

Studentes Sigita Balts-Baltiņa un Baiba Stroža Euroweek projektā strādāja citā komandā, un lūk arī viņu īsais pieredzes stāsts:

Foto: no personīgā arhīva

Mums bija tā iespēja piedalīties starptautiskā projektā “Euroweek 2023”, kas šogad norisinājās Brandenburgā. Projekta ietvaros 3 mēnešu garumā bija jāizstrādā zinātnisks raksts, sadarbojoties ar citiem studentiem no Spānijas un Austrijas. Pēc darba pabeigšanas visi projekta dalībnieki tikāmies Brandenburgā, kur gatavojāmies lielajai prezentācijai, lai atrādītu savu paveikto žūrijai un citiem dalībniekiem. Darba tapšana noteikti bija izaicinoša un laikietilpīga, taču tas bija piepūles vērts, jo iegūtā pieredze gan rakstot, gan pavadot nedēļu, gatavojoties lielajai dienai, bija vērtību pilna. Papildus iegūtajai pieredzei rakstot darbu, iepazinām arī foršus kolēģus ar kuriem sastrādājāmies un kopā atpūtāmies. Rezultātā žūrija mūsu izstrādāto rakstu “Ilgtspējīga biznesa modeļa inovācija” godalgoja ar 3. vietu un titulu “Best Paper”. 

Foto: no personīgā arhīva

 Noteikti iesakām izmantot iespēju arī citiem studentiem piedalīties Euroweek un arī citos projektos, ko piedāvā Banku augstskola!