Studē rudens semestri 2024./2025. Eiropā! Piesakies līdz 21.martam!

18.03.2024.

Iespēja, ko studenti, vienreiz izmēģinot, grib vēl un vēl, ir studijas ārzemēs Erasmus+ apmaiņas programmā. Ko došanās Erasmus+ var sniegt? Tā ir jautra iespēja iedzīvoties kādā no ārzemju valstu kultūrām un apceļot tuvākas un tālākas Eiropas valstis. Izmēģināt kā izskatās studijas kādā no 56 Banku augstskolas sadarbības universitātēm un pacelt savu angļu valodu nākamajā līmenī. Kā arī uzlabot savas komunikācijas prasmes līdz nepazīšanai.

Kas var būt vēl labāks veids kā padarīt savus studiju gadus par neaizmirstamiem?

Varbūt citu studentu komentāri par viņu pieredzi palīdzēs Tev izlemt – lasi zemāk “fragmenti no studentu pieredzes stāstiem”!

Pieteikšanās līdz 21. martam!

Pieteikties Erasmus+ studijām vari uz šādām valstīm:

Austrija, Beļģija, Kipra, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Grieķija, Itālija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Spānija, Zviedrija, Turcija.

Lai varētu pieteikties Erasmus+ studijām:

  • Tev ir jābūt pilna laika vai nepilna laika studentam
  • Tu nedrīksti atrasties akadēmiskajā atvaļinājumā
  • Tu esi sekmīgi pabeidzis/-gusi pirmo studiju gadu (vidējā svērtā atzīme par visu studiju periodu nav zemāka par 6) un esi pārcelts/-a nākamajā studiju kursā.

! Erasmus+ studijās nevar doties studējošie kuriem ir studiju parādi vai nenokārtotas finansiālas saistības pret augstskolu.

Fragmenti no studentu pieredzes stāstiem:

 

“It was incredible to experience French culture with a little taste of Italy as well and visit nearby villages with incredible landscapes. (..) The warm, sunny weather and sky-blue Mediterranean Sea with an incredible promenade are one of the main things I will miss the most as being part of my daily life.” / Dagmāra Useniece (Francija, Nica)

 

 

“Iegūtā pieredze Koimbrā, Portugālē noteikti izmainīja un paplašināja manu skatījumu uz dzīves ritmu un kvalitāti. Mani ieguvumi ir drosme kļūt pašpārliecinātākai, atbildības sajūtas pieaugums, jo, esot nezināmā vidē, cilvēks pats sev ir noteicējs un ir jāatrisina problēmas bez papildu palīdzības.” / Ance Niedra (Portugāle, Koimbra)

 

 

“Mans laiks Erasmus no pirmā brīža Porto bija absolūti apbrīnojams! Man nācās satikt tik daudz jaunu cilvēku no visas pasaules, un mēs kļuvām par labiem draugiem.” / anonīms (Portugāle, Porto)

 

 

 

“Ierodoties Lillē, mani uzreiz aizrāva apbrīnojamā arhitektūra, kas stiepās cauri visai pilsētai, katra ēka bija kā aizraujošs mākslas darbs.” / Dāvis (Francija, Lille)

 

 

 

 

“This move brought its immediate challenges.. (..) Yet, I was pleasantly surprised to find that many other aspects were quite familiar. (..) Meeting people from all around the world – Poland, Italy, Brazil, Mexico, Switzerland, Norway, South Korea, and more – was truly eye-opening. It gave me a glimpse into cultures beyond the one I was visiting, and it’s something I’ll always treasure.” / Viesturs (Vācija, Frankfurte)

 

 

“Iepriekš nebiju dzirdējusi par šādu pilsētu vai universitāti, bet tas bija viens no dzīves labākajiem lēmumiem, kuru nekad nenožēlošu un atcerēšos uz mūžu. Brno ir maza pilsēta ar savu šarmu, kurā vienmēr satiksi jaunus apmaiņas studentus un jutīsies droši.” / Annika Mona Stahovska (Čehija, Brno)

 

Vairāk par pieteikšanās kārtību, stipendijām, kā arī citus studentu pieredzes stāstus meklē šeit: https://www.ba.lv/informacija/pieteikties-erasmus/

Klātienē konsultējies Banku augstskolas Starptautisko mobilitātes projektu daļā, 507. kab. (5. stāvs, no liftiem pa kreisi) vai elektroniski, rakstot uz erasmus@ba.lv . Dokumentu iesniegšana notiek elektroniski: erasmus@ba.lv .