Starptautiskā biznesa nedēļa Zweibrucken, Vācijā

17.03.2020.

No 9. līdz 13. martam notika starptautiskā biznesa nedēļa Vācijā, pilsētā Zweibrucken, “University of Applied Sciences Kaiserslautern”. Zweibrucken ir neliela, klusa pilsēta, kas atrodas 162 kilometru attālumā no Frankfurtes.

 Biznesa nedēļā Banku augstskolu pārstāvēja trīs studentes no 2F1 grupas (Anna Puncule, Alīna Deimonda un Katrīna Svitņicka) un students no 3F2 grupas (Niklāvs Ņikiforovs). Tika rīkota biznesa simulācijas spēle “TOPSIM”, kur sadalījāmies 5 grupās (konkrētāk, 5 uzņēmumos) pa 5-6 cilvēkiem.

Pirmajā dienā bija iespēja apskatīt pilsētu Homburg, kur atradās kopmītne, kur dzīvoja visi ārzemju studenti. Pēc tam visi devās uz universitāti, kur katras valsts studenti prezentēja sevi, savu valsti, augstskolu un nacionālos ēdienus, un iepazinās ar biznesa simulācijas spēles “TOPSIM” noteikumiem.

Nākamās 3 dienas tika aizvadītas spēlējot biznesa simulācijas spēli, pēc kuras tika piedāvāti alternatīvi izklaides pasākumi, piemēram, boulings, pastaiga pa blakuspilsētu Saarbrucken u.c.

 

 

 

 

Katra uzņēmuma pamatdarbība bija printeru ražošana, un galvenais uzdevums bija ieņemt lielāku tirgus daļu un peļņu. Lai spētu veiksmīgi darboties, katrai komandai bija jāpieņem dažādi lēmumi, kas saistīti ar izejmateriālu pirkšanu, printeru ražošanas apjomu, pārdošanas cenas noteikšanu un citiem uzņēmuma darbības jautājumiem. Spēle tika sadalīta 6 periodos, katru dienu tika izspēlēti 2 periodi.