Starptautiskā biznesa nedēļa Koldingā, Dānijā

21.04.2017.

No 2. aprīļa līdz 7. aprīlim Dānijas pilsētā Koldingā notika starptautiskā biznesa nedēļa, kurā piedalījās Banku augstskolas 3. kursa studentes Liene Lāse un Sintija Packēviča.

Starptautiskās biznesa nedēļas laikā studentiem bija jāizstrādā projekts uzņēmumam “Ecco”. Galvenais uzdevums bija izdomāt inovatīvu ideju, kā piesaistīt jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem, lai viņi ne tikai iegādātos Ecco apavus, bet arī šos apavus iegādātos veikalos, nevis tikai internetveikalā. Kā viens no būtiskākajiem elementiem veicot šo projektu bija mārketinga budžeta izstrāde, kas palīdzēja apzināties, kādas būtu paredzamās projekta izmaksas konkrētajai idejai.

Projekta izstrādē piedalījās 6 komandas, kurās bija gan vietējie studenti, gan studenti, kas bija ieradušies no dažādām Eiropas valstīm, lai piedalītos biznesa nedēļā.

Pirmdiena iesākās ar dažādiem team building uzdevumiem, lai komandas dalībnieki viens ar otru vairāk iepazītos.

Lai šīs nedēļas ietvaros rastos plašāks ieskats par uzņēmumu Ecco, tika organizēta ekskursija uz Ecco, kur notika divas prezentācijas, kurās tika pastāstīts par uzņēmumu vairāk no finanšu un mārketinga puses un pēc tam bija iespēja doties uz muzeju, kurā varēja uzzināt visu saistošo informāciju par Ecco, kā uzņēmums sācis savus darbību, kā arī iepazīties ar apavu ražošanas procesu.

Galvenie veicamie uzdevumi bija iesniegt inovatīvās idejas aprakstu un video, kur bija jāizveido prezentācija un pēc tam bija nepieciešams veikt ierakstu, kas pastāsta par prezentācijā uzrakstīto.

Piektdien, kas bija arī projekta noslēguma diena, katrai komandai bija nepieciešams prezentēt savu inovatīvo ideju, kā arī parādīt izveidoto video par iegūtajiem rezultātiem, secinājumiem, kas radušiem projekta izstrādes laikā.

Visām komandām bija ļoti labas un oriģinālas idejas, bet žūrijas balsojumā pirmo vietu jeb Overall winner ieguva komanda, kuras sastāvā bija Sintija Packēviča.

Kā atzīst dalībnieki, tad šī bija ļoti aizraujoša nedēļa, tika iegūtas jaunas zināšanas gan par uzņēmumu Ecco, gan paplašinātas zināšanas finanšu un ekonomikas jomā, tāpat arī tika iegūti jauni paziņas un uzzināts daudz kas jauns par citām kultūrām un to tradīcijām.