Starptautiskā biznesa nedēļa Jihlavā, Čehijā

03.05.2017.

No 3. aprīļa līdz 7.aprīlim norisinājās starptautiskā biznesa nedēļa Čehijas pilsētā Jihlavā.  Biznesa nedēļā piedalījās Banku augstskolas 3.kursa studentes: Laila Auziņa, Madara Sileniece un Vineta Aizupe.

Starptautiskā biznesa nedēļa norisinājās Jihlavas politehniskajā augstskolā (Vysoká škola polytechnická Jihlava).  Biznesa nedēļā Jihlavā piedalījās studenti no dažādām valstīm: Nīderlandes, Somijas, Beļģijas, Dānijas, Portugāles, Čehijas un Latvijas.

Biznesa nedēļas pirmajā dienā bija Jihlavas Zoodārza apmeklējums. Pēc zoodārza apmeklējuma studenti devās uz Jihlavas politehniskā augstskolu, kur visu valstu studenti rādīja prezentācijas par savu valsti. Vēlāk studenti tika sadalīti pa grupām, kuru sastāvā viņi strādāja pie prezentāciju veikšanas. Tāpat arī studenti piedalījās orientēšanās pasākumā, kuras laikā varēja iepazīties ar saviem grupas biedriem un apskatīt Jihlavu. Vakara noslēgumā bija svētku vakariņas restorānā Radniční.

Otrajā dienā studenti devās uz alus darītavu “Bernard”, kas bija biznesa nedēļas uzdevums. Pēc ekskursijas alus darītavā studentiem bija tikšanās ar Humpolec pilsētas vicemēru, kuras laikā studenti uzzināja par pilsētu un tās attīstību. Kā atklāja Humpolec vicemērs, tad pilsēta skaitās viena no labākajām pilsētām Čehijā priekš biznesa uzsākšanas. Humpolec mērs atbalsta uzņēmējus pilsētā, kā, piemēram, vasaras sezonā neņem nomas maksu par galdiņu izvietošanu uz ielām. Pēc tam studentiem bija ekskursija pa Želiv klosteri un Želiv klostera alus darītavu.

Trešajā dienā studenti pa grupām strādāja pie savām prezentācijām. Studentiem vajadzēja izpētīt alus darītavas “Bernard” finanšu informāciju, lai noskaidrotu vai izveidot jaunu alus darītavu ārpus Humpolec pilsētas būtu uzņēmumam izdevīgi un sagatavot mārketinga plānu jaunu, inovatīvu produktu virzīšanai tirgū. Studentiem tika sniegta lekcija par finanšu analīzi, kuru vadīja Čehijas augstskolas lektors. Tika izpētīti tādi rādītāji kā likviditāte, ROE, ROA u.c. Jihlavas augstskolas lektore studentus iepazīstināja ar Čehijas alus darītavām un to specifiku. Pēdējā prezentācija bija par Beļģijas alus tirgu, kuru vadīja lektors no Beļģijas. Trešās dienas vakarā studentiem bija saliedēšanās vakars Jihlavas boulingā.

Ceturtajā dienā studenti strādāja pie savām prezentācijām un pēcpusdienā tās prezentēja. Grupa, kurā piedalījās Banku augstskolas studente Laila Auziņa ieguva otro vietu. Visas grupas ieteica alus darītavai “Bernard” būvēt jaunu ražotni ārpus pilsētas Humpolec, jo tas uzlabotu alus darītavas loģistiku un palielinātu ražošanas kvantitāti. Šobrīd esošajā vietā alus darītavai nav attīstības iespēju, jo tā no visām pusēm ir ierobežota ar ēkām. Nedēļas noslēgumā notika studentu apbalvošana un sertifikātu izsniegšana. Kā atzīst studenti, tad šīs biznesa nedēļas laikā viņi ieguva neatkārtojamu pieredzi, jaunus draugus no dažādām valstīm un iepazina skaisto Čehiju.