Starptautiskā biznesa nedēļa 2018

26.03.2018.

Banku augstskolā no 19. līdz 23.martam tika aizvadīta ikgadējā Starptautiskā biznesa nedēļa, kura tika organizēta jau desmito gadu pēc kārtas! Starptautiskās biznesa nedēļas ietvaros tika pārstāvētas 13 partneraugstskolas no  8 valstīm – Apvienotās Karalistes (Southampton Solent University), Austrijas (University of Applied Sciences bfi Vienna), Beļģijas (UC Leuven Limburg, EPHEC, Odisee), Čehijas (ITB České Budějovice, College of Polytechnics Jihlava), Dānijas (International Business Academy), Gruzijas (Georgian Institute of Public Affairs), Nīderlandes (Rotterdam University of Applied Sciences, The Hague University of Applied Sciences) un Vācijas (Hochschule Heilbronn, University of Applied Sciences Kaiserslautern). 68 ārvalstu studenti sacentās “Mārketinga nedēļas” vai “Projekta vadīšanas nedēļas” ietvaros un izstrādāja risinājumus Starptautiskās biznesa nedēļas noteiktajiem uzdevumiem.

Mārketinga nedēļas dalībnieku uzdevums bija izstrādāt mārketinga risinājumus Ķemeru Nacionālā parka tūrisma attīstībai. Lai studenti iepazītos ar Ķemeru Nacionālā parka piedāvātajiem tūrisma objektiem, kā arī pilnvērtīgi izprastu situāciju un galvenos izaicinājumus, nedēļas sākumā tika organizēta ekskursija. Biznesa nedēļas dalībniekiem bija iespēja iepazīt Lielo Ķemeru tīreli, dabas takas un citus parka piedāvātos apskates objektus.

Savukārt Projekta vadīšanas nedēļas ietvaros studenti izstrādāja plānu priekš Latvijas dzērienu darītavas ZILVER jaunā produktu “ZILVER ALLASCH KUMMEL”. Studenti apmeklēja Zilveru saimniecību, kur varēja iepazīties ar produkciju, tās specifiku un uzņēmuma nākotnes plāniem. Studentiem tika dots uzdevums izstrādāt plānu, kā Latvijas uzņēmumiem ielauzties un apgūt jaunu, starptautisku tirgu ar savu jauno produkciju, kurai ir vēsturiskas saknes un izcelsme.

Nedēļas noslēgumā, studenti, kuri starptautiskās biznesa nedēļas ietvaros strādāja jauktās komandās, prezentēja savus projektus, kurus novērtēja starptautiska žūrija, kā arī iesaistīto pušu pārstāvji. Gan Ķemeru Nacionāla parka pārstāvji, gan dzērienu darītavas ZILVER pārstāvji novērtēja studentu darbu un pateicās par izstrādātajām idejām, kuras nākotnē varēs izmantot, lai sasniegtu izvirzītos mērķus.

Banku augstskola izsaka pateicību partneraugstskolām par veiksmīgu sadarbību jau desmit gadu garumā.

Foto no aizvadītās Starptautiskās biznesa nedēļas atradīsiet šeit.