Simulācijas spēlē „Bizness 24h” uzvaru guvusi Banku augstskolas 1.kursa studentu komanda

07.05.2015.

5.maijā noslēdzās ikgadējais biznesa simulācijas spēļu konkurss „Bizness 24h” un šogad uzvarētāja titulu „Biznesa Guru 2015” ieguva Banku augstskolas 1.kursa studentu komanda „3 kurpes”. Toms Skujiņš, Paula Oga un Anastasija Kraukle startēja ar biznesa ideju par angļu valodas apmācību krievu valodā runājošajiem, īpašu uzmanību pievēršot ārējo tirgu apguvei.

Toms Skujiņš, uzvarētājkomandas „3 kurpes” līderis: „Pieteicām dalību simulāciju spēlē „Bizness 24h” pavisam vienkārša iemesla dēļ – mums interesē viss saistībā ar biznesu, vēlējāmies gūt labu pieredzi un jaunas zināšanas. Mūsu atziņas, kā nonākt pie veiksmīga rezultāta: ikvienā komandā jābūt A jeb augstākā līmeņa dalībniekiem un jāatbalsta vienam otru, jāaizmirst „baltās apkaklītes” sindroms, kā arī nevajag baidīties uzrunāt svešiniekus. Priecājamies par uzvaru un aicinām jauniešus pašiem izbaudīt šo spēli nākamgad!”

Sīvā konkursa fināla 10 komandu konkurencē Banku augstskolas studenti bija visveiksmīgākie savas biznesa idejas prezentēšanā, nākotnes attīstības analīzē un spēja izpildīt visas prasības katras konkursa kārtas uzdevumos. Otro vietu ar ideju par fitnesa nodarbību video tirdzniecību internetā ieguva „Nosaukums” jeb Annija Strode no RTU, kas iepriekšējā gadā startēja kā Varakļānu vidusskolas komandas pārstāve un arī tika finālā. Trešā vieta punktu kopsummā ir komandai „VDK” jeb Tomam Vītolam, Matīsam Grāvītim un Klāvam Klaisem no Rīgas Biznesa skolas par grāmatas „How to become a millionaire” pārdošanas stratēģiju un biznesa sakaru veidošanas foruma ideju.

Andris Sarnovičs, Banku augstskolas rektors un žūrijas pārstāvis: „Ar katru gadu konkurss „Bizness 24h kļūst arvien populārāks – šogad startēja 100 komandas jeb 300 jaunieši no visiem Latvijas novadiem un Rīgas, kam interesē uzņēmējdarbība. Dalībniekiem ir iespēja iejusties īstā biznesa vidē un varbūt pat pārbaudīt kādas savas mazās idejas potenciālu. Vērtējām komandu idejas, finanšu rezultātus, fināla prezentācijas un pārdošanas stratēģijas. Latvijas jauniešiem ideju netrūkst, tās tikai jāiemācās izvērtēt un veiksmīgi realizēt.”

Šogad simulācijas spēļu konkurss sākās 24.februārī un tā norisē tika likts liels uzsvars uz jauniešu spēju praktiski darboties un reāli pārdot savu ideju, produktu vai pakalpojumu. Īpašs paldies Uģim Strausam no „Nordic Training International”, kurš konkursa pusfinālam un finālam veidoja interesantus praktiskos uzdevumus. Žūrijā šogad bija Banku augstskolas pārstāvji – rektors Andris Sarnovičs, studiju prorektore Līga Peiseniece, “Bizness 24h” projekta vadītāja Mārīte Kisilevska un studentu pašpārvaldes mentore Marta Cakule, kā arī sadarbības partneru pārstāvji Uģis Strauss („Nordic Training International”), Edgars Režinskis („Gandrs”) un Līga Žemozdzika („Latfood”).

Biznesa simulācijas spēļu konkurss „Bizness 24h” notiek kopš 2009. gada un to organizē Banku augstskolas studentu pašpārvalde sadarbībā ar „Nordic Training International” un „Swedbank”. 2014.gadā titulu „Biznesa guru 2014” ieguva Aizkraukles novada ģimnāzijas komanda – Artūrs Jaunošāns, Ēriks Gavars un Artūrs Jakovļevs. Paldies šī gada atbalstītājiem „Gandrs”, „Ādažu Čipsi” un „Red Bull”.