Lielākais uzņēmējdarbības veicināšanas konkurss Bizness24h

21.02.2023.

Konkurss Bizness24h norisināsies jau 15. reizi, sniedzot iespēju 1000 jauniešiem vecumā no 15 līdz 25 gadiem iegūt praktisku pieredzi uzņēmējdarbības problēmsituāciju risināšanā un tiešsaistes pārdošanā, informēja Bizness24h organizatori.

Konkursa galvenais mērķis ir izglītot un iedvesmot jauniešus, potenciālos uzņēmējus, attīstīt talantus, kā arī iedrošināt tos savu ideju realizēšanā. Šī iemesla dēļ Bizness24h misija ir saistīta ar nākotnes līderu sagatavošanu, iedvesmošanu un biznesa domāšanas aktualizēšanu tieši jauniešu vidū. Žūrijas novērtētās veiksmīgākās komandas iegūs balvas no konkursa atbalstītājiem.

Bizness24h rīko “Banku augstskolas” studējošo pašpārvalde sadarbībā ar Banku augstskolu un konkursa galvenajiem atbalstītājiem. Konkursu augstu ir novērtējusi Eiropas Komisija, 2021.gadā piešķirot balvu “Nacionālais uzvarētājs” 2021 kategorijā “Uzņēmējdarbības gara veicināšana”.

Bizness24h ir unikāls pasākums jauniešiem, kurā attīstīt savu uzņēmēja domāšanu un rīcību, attīstīt sevi kā personību dažādos veidos. Katru gadu vairāk nekā 800 jaunieši no Latvijas vidusskolām un augstskolām piedalās pasākumā. Uzvar neatlaidīgākie, drosmīgākie un radošākie, bet visi iegūst neaizmirstamu jaunā uzņēmēja pieredzi uz mūžu,” pauž Banku augstskolas rektore Līga Peiseniece.

Viņa arī piebilst, ka vairākus gadus pēc konkursa ir sastapusi daudzus jauniešus, kuri ir kļuvuši par veiksmīgiem uzņēmējiem un kuri pateicās par iespēju piedalīties konkursā. Bizness24h viņiem ir devis pārliecību par saviem spēkiem, biznesa kontaktus un zināšanas.

Ar katru gadu konkursa Bizness24h dalībnieku skaits pieaug. Proti, 2020.gadā konkursam pieteicās 740 dalībnieku, 2021.gadā- 687 dalībnieki, bet 2022.gadā jau piedalījās 969 dalībnieki. Un šogad organizatori cer uz vēl lielāku atsaucību.  

Piesakoties konkursam, dalībniekiem ir nepieciešams izveidot trīs cilvēku komandu. Konkurss norisināsies trīs mēnešu garumā, no 7. marta līdz 20.jūnijam, kuru laikā komandām būs jāpaveic uz uzņēmējdarbību vērsti uzdevumi un jācīnās par titulu “Biznesa Guru 2023”.

Konkurss šogad tiek iedalīts trīs kārtās. Pirmā kārta norisināsies 2023. gada 7. martā. Lai konkursā varētu piedalīties pēc iespējas vairāk dalībnieku, tā norisināsies gan klātienē Banku augstskolā, gan attālināti.

Ņemot vērā pēdējo gadu veiksmīgo pieredzi, arī šogad konkursa pirmajā kārtā komandas strādās pie reāla case study jeb uzņēmuma gadījuma izpētes, kuras dalībniekiem sagatavos “Roadgames”. Komandām tiks piešķirta uzņēmumam aktuāla problēma, kura visas dienas garumā būs saviem spēkiem jāmēģina atrisināt. Lai komandām palīdzētu radīt un izstrādāt problēmas risinājumu, jomas profesionāļi sniegs informatīvas lekcijas, un vajadzības gadījumā būs iespēja konsultēties ar mentoriem.

Labākie dalībnieki, proti, 66 labākās komandas jeb ap 200 dalībnieki, no 4. aprīļa līdz 5. aprīlim tiks aicināti pierādīt savus spēkus kopīgi izspēlējot biznesa simulāciju spēli “Prezidents”, kuru vadīs Uģis Strauss. Dalībniekiem būs iespēja pārliecināties par esošajām zināšanām, kā arī pilnveidot un iegūt pilnīgi jaunas kā biznesa vidē, tā arī valsts pārvaldes organizēšanā.

Uz trešo kārtu dosies veiksmīgākās 20 komandas jeb 60 dalībnieki. Šīm komandām būs iespēja attīstīt inovatīvo domāšanu un strādāt pie uzņēmuma “Printful” ilgtspējīga iepakojuma izveides. Ekspertu vakaros varēs gūt priekšstatu par uzņēmējdarbību, kā arī saņemt praktiskus padomus par inovāciju izstrādes un domāšanas pamatiem. Šajā kārtā tiks vērtēta komandu sadarbība, radošums, neatlaidība, komunikācijas prasmes, spēja pielietot jau esošus rīkus un inovāciju radīšana.

Pieteikšanās konkursam “Bizness24h 2023” ir atvērta līdz 2023. gada 3. martam mājaslapā https://bizness24h.lv/. Papildus informācija ir pieejama konkursa mājaslapā vai Facebook lapā https://www.facebook.com/Bizness24h.  

1. vietas ieguvēji “Puchkornishko” (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), 2.vieta “Monopoly” (Daugavpils Valsts ģimnāzija), 3.vieta “But first business”
(Āgenskalna Valsts ģimnāzija + Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola):
No kreisās: Arnita Bernāne, Ivo Dzalbs, Terēze Suveizda, Kristiāns Artūrs Sēlis, Arturs
Korņējevs, Oskars Mališko, Estere Linkevica, Kristiāns Kuļšs