Sajust pasaules elpu Virtuālā Starptautiskajā vieslektoru nedēļā

16.11.2020.

Lai saņemtu starptautiskas zināšanas un jaunas idejas no ārvalstu pasniedzējiem, neskatoties uz ceļošanas ierobežojumiem, Starptautiskā vieslektoru nedēļa norisināsies, tiesa gan, šoreiz tiešsaistē.  12. Starptautiskā vieslektoru nedēļa Banku augstskolā notiks no 23. – 27. novembrim.

Vieslektoru nedēļas ietvaros lekcijas augstskolas studentiem lasīs vairāki vieslektori no sadarbības partneru augstskolām Austrijā, Vācijā, Lietuvā, Kiprā, Portugālē un Beļģijā. Starptautiskā vieslektoru nedēļa sniedz lielisku iespēju iepazīt starptautisko vidi un daļu no Banku augstskolas plašā sadarbības partneru tīkla. Studentiem tā ir izcila iespēja gūt zināšanas un aktuālāko informāciju savā studiju nozarē, pilnveidojot profesionālās kompetences un prasmes. Savukārt pasniedzējiem tā būs iespēja veikt profesionālās pieredzes apmaiņu ar ārvalstu kolēģiem, kā arī veidot jaunus sadarbības kontaktus zinātniskās pētniecības un starptautiskās sadarbības jomā.

Vienu no pirmajām ārvalstu lekcijām vadīs Dr. Carl Heinz Daube, kurš ir finanšu profesors un pētniecības prorektors NBS Northern Business School ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi dažādos augstākās vadības amatos finanšu nozarē. Viņš pasniegs nodarbību “International Capital Markets and Covid-19” (“Starptautiskie kapitāla tirgi un Covid-19”). Noklausoties lekciju, studenti gūs izpratni par ekonomisko situāciju 2019. gada IV ceturksnī, par to, kas notika 2020. gada martā. Tāpat studentiem būs iespēja analizēt finanšu krīzi 2007. gadā un salīdzināt to ar mūsdienu situāciju, kas sniegs ieskatu, kā nākotnē novērtēt finanšu krīzes varbūtību. Virtuālai Starptautiskai vieslektoru nedēļai pievienosies tādi studentu iepriekšējos gados iemīlētie pasniedzēji kā Robrecht Van Goolen UCLL University of Applied Sciences Beļģija, par inovāciju un uzņēmējdarbību, Ben Dippe, THU, University of Applied Sciences Ulm, Vācija, par līderību, u.c.

Aicinām studentus rūpīgi sekot līdzi vieslektoru lekcijām savos nodarbību grafikos BAIS Informatīvajā sistēmā.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma.