Risku vadīšanas nedēļa Somijā

17.03.2017.

Banku augstskolas risku vadības un apdrošināšanas studenti piedalījās Pori (Somija) SAMK organizētā risku vadīšanas nedēļā no 6. līdz 10.martam. Starptautiskās komandās (Latvija, Vācija, Beļģija, Somija, Nīderlande, Čehija) tika veikta risku vadība Somijas metalurģijas uzņēmumam LUVATA. Risku vadīšanas nedēļā kopumā piedalījās 18 komandas un komandas ar Banku augstskolas studentiem izcīnīja godpilno 2. un 3. vietu!

Dalībnieku atsauksmes par aizvadīto “Risk Management Business Week

Kopumā nedēļa man patika, bija interesanti, neparasti. Lai gan sākumā bija neskaidrības, tomēr darbs tika izveidots un darba laikā viss kļuva skaidrāk. Neparasti bija tas, ka nebija lekciju, izņemot ievadu pirmajā dienā. Par lielo plusu uzskatu komandas internacionālus sastāvus. Ārpus darba laiks bija labi organizēts, bija interesanti apmeklēt gan ražotni, gan apskatīties hokeja maču, gan paslēpot un aiziet uz īsto somu pirti. Pati augstskolas ēka ļoti atšķīrās no mūsējas, tā un tās atmosfēra man arī ļoti patika. (Maija)

BW laikā somi parūpējās par pilnvērtīgu aktīvo programmu, kur bija iekļauta slēpošanas kalna apmeklējums, pirts aktivitātes un citas izklaides. BW laikā nedaudz pietrūka mentorings, jo pasniedzēji, kuri apstaigāja grupas, katrs stāstīja, ka darbu vajag darīt savādāk. Man patika ekskursija uz ražotni, bija iespēja redzēt, kā darbs tiek organizēts Somijā, un ko Latvija no tā varētu pamācīties. Visā visumā par BW Pori var teikt tikai labu, jo sanāca pastrādāt neierastā vidē, izkāpt no savas komforta zonas, un iegūt zināšanas par riska vadību. (Ģirts)

Pori BW ārpus studiju aktivitātes bija veiksmīgas un interesantas – pirmdienā kalns + sauna, trešdien hokeja spēle. SAMK telpas bija ļoti patīkamas un ērtas, citādākas, ja salīdzina ar citām augstskolām, kur jau esam bijuši. Vietējie lektori bija ļoti profesionāli un atsaucīgi (Big Jukka).