Risku vadības un apdrošināšanas studenti piedalās starptautiskā konferencē “Apdrošināšana un Pārapdrošināšana Baltijā 2018”

08.10.2018.

28.septembrī tika aizvadīta XVII starptautiskā konference “Apdrošināšana un Pārapdrošināšana Baltijā 2018”, kuru organizēja Latvijas Apdrošinātāju asociācija. Pateicoties ciešajai sadarbībai ar nozari, Banku augstskolas “Risku vadība un apdrošināšana” studiju programmas studentiem bija iespēja apmeklēt konferenci.

Studentu atsauksmes.

Kirils Kuzņecovs:

Iespaids viennozīmīgi fantastisks, lielā mērā pateicoties manai mīlestībai pret šādām konferencēm.  Atnācu pakaļ jaunām idejām un saņēmu atbildes uz vairākiem jautājumiem.

Bija liels apjoms lietderīgas informācijas, t.sk. par kiberriskiem, insurtech uzņēmumiem un ārvalstu apdrošināšanas tehnoloģiskiem risinājumiem, kā arī tematiskā statistika. Īpaši gribētos atzīmēt igauņu startapu Black Insurance, kas izgudroja inovatīvu apdrošināšanas vērtības ķēdi.

Vairāk lietderīguma gaidīju no autobloka sekcijas, kur CSDD un somi izsniedza diezgan sausu informāciju par savām aktivitātēm. Konferences organizatori varētu piesaistīt speciālistus, kas pastāstītu vairāk par plānojamām izmaiņām OCTA likumā Latvijā un Eiropā, kā arī interesanti būtu uzzināt par NVS valstu apdrošinātāju pieredzi un specifiku (baltkrievu un krievu TAB) autobloka un īpašuma produktos. Starp citu, par īpašuma, CTA un komercapdrošināšanu nebija pateikts gandrīz nekas (maziņš īpatsvars?).

Izveidoju pāris kontaktus (tostarp Risto – Black Insurance dibinātājs, pāris speciālisti no Balta).

Vēlme dibināt insurtech startapu tikai nostiprinājās, bet ir vēl daudz praktiskās pieredzes jāapgūst.

Paldies par Jūsu aktivitāti un lielisku iespēju piedalīties šajā pasākumā!

Ģertrūde Knaģe

  1. Piedalījos Cyber un InsurTech panelī un Swiss Re cyber speciālista uzstāšanās man bija ļoti interesanta. Prieks bija dzirdēt, ka ne visi “lielie tirgus spēlētāji” piedāvā īpašuma segumu kopā ar CTA šajā polises segumā. Protams, Munich re pārstāvja Prof. Dr. Peter Höppe uzstāšanās tomēr bija visiedvesmojošākā un interesantākā priekš manis, jo pavisam reāli, godīgi un aktuāli fakti un dati tika likti priekšā par to kas mūs visus sagaida nākotnē un kā uz to izskatās apdrošināšanas nozare. Man ļoti arī patika VIG pārstāvja Dr. Klaus Mühleder informācija par to, kur mēs atrodamies, kā izskatāmies pret citām valstīm un kāda varētu būt mūsu visu nākotne.
  2. Grūti teikt par kontaktu izveidošanu, jo daudz pārstāvjus jau iepriekš biju zinājusi, varbūt vienīgi varu izcelt ka bija iespēja iepazīties ar vairāk skolas biedriem un darba kolēģiem (ko iepriekš nezināju).
  3. Vai radās jaunas atziņas par nozari? Man patīk tas ar ko nodarbojos un atrodos īstajā vietā, viennozīmīgi katru reizi par to pārliecinos.
  4. Vai tika ieraudzīti virzieni, kuros gribētu tālāk darboties, nodarboties ar pētniecību (t.sk. bakalaura darbs)? Joprojām turpināšu tiekties uz kiberrisku apdrošināšanas izpēti gan kursa darbā, gan bakalaura darbā.