Projekts ”Ideju vadība” – top rokasgrāmata un raidieraksts ‘’IdejuFIT’’

28.01.2022.

Banku augstskolas docētājas PhD. Elīnas Miķelsones pēcdoktorantūras projektā ”Ideju vadība” pēdējā gada laikā starptautiski publicētas 6 zinātniskās publikācijas un 10 starptautiskās konferencēs prezentēti atklājumi šajā jomā. Pētniece PhD. Elīna Miķelsone ir ieguvusi pēcdoktorantūras pētniecības atbalstu, lai starptautiskā līmenī turpinātu pētījumus par ideju vadību. Jau izstrādātas ideju vadības spēles ‘’Ideju cirks’’ un ‘’Ideju pokers’’, bet drīzumā plānots publicēt podkāstu jeb raidierakstu ‘’IdejuFIT’’.

Projekts turpinās arī 2022.gadā ar ambicioziem mērķiem, stāsta E. Miķelsone:

“Podkāsts un ideju vadības rokasgrāmata būs noderīga organizācijām, lai radītu jaunas un uzlabotu esošās biznesa idejas un norises. Lai popularizētu rokasgrāmatu, kas tiks izdota 2022.gada beigās, ir radīta spēle ‘’Ideju cirks’’ – to var spēlēt gan komandās, gan individuāli, izvēloties esošu vai jaunu produkta ideju, kuru attīstīt, ļaujoties spēles ieteikumiem, kādos virzienos meklēt radošus idejas pagrieziena punktus. ‘’Ideju cirks’’ piemērots gan jau spēcīgām biznesa organizācijām, gan jaunajiem uzņēmējiem, gan tiem, kuri vēlas attīstīt savu radošo domāšanu. Ir tapis arī raidieraksts ‘’IdejuFit’’, kura pirmās 3 sērijas tiks publicētas janvārī un februārī. Raidījumā viesosies jaunie uzņēmēji, kuri atklās, kā viņu uzņēmumos tiek vadītas idejas, bet noslēgumā nelielā ideju fitnesā raidījuma viesis izmēģinās kādu jaunu vai labi pazīstamu ideju vadības metodi.”

Zinātniskā darbība turpinās – iesniegti izvērtēšanai 5 zinātniskie raksti, bet izstrādes procesā 10. Tas viss iespējams, pateicoties atbalstošajiem pētniekiem Latvijā un ārvalstīs. Šobrīd projektā iesaistīti arī pētnieki no Anglijas un Beļģijas. Norises procesā pētniece meklē jaunus veidus kā popularizēt ideju vadību un tās pētniecību.

E. Miķelsones visas dzīves jomas saistītas ar inovācijām un ideju vadību- akadēmiskā, profesionālā un personīgā līmenī. Patstāvīgi atjauno zināšanas inovāciju jomā ārvalstu universitātēs. Regulāri uzstājas kā referente dažādās starptautiskās zinātniskās konferencēs un publicē rakstus zinātniskajos izdevumos. Profesionāli vairāk kā 10 gadus guvusi pieredzi vadošos amatos. E.Miķelsone par inovāciju un ideju vadību vadījusi lekcijas dažādām mērķauditorijām gan skolotājiem, gan skolēniem, gan jaunajiem, gan pieredzes bagātiem uzņēmējiem.

Vadījusi lekcijas, vieslekcijas un seminārus par inovācijām un radošumu akadēmiskā vidē, piemēram, RTU, RSU, RISEBA, BA, BVK gan neformālā LLKC, ZRKAC, LIAA u.c. Paralēli No 2015.gada darbojas kā ideju un inovāciju konsultants. Izveidoto aktīvo inovāciju apmācību ”Ideju fitness” apguvuši dažādi uzņēmumi – Tet, TELE2, Evolution Gaming, CircleK u.c. Ar patiesu prieku darbojas RTU Dizaina fabrikā, palīdzot studentiem radīt jaunus produktus. Kopumā pēdējo 4 gadu laikā konsultējusi vairāk kā 400 esošos un topošos uzņēmējus inovāciju jautājumos. Elīna Miķelsone tiek piesaistīta arī kā inovāciju un ideju vadības speciālists dažādos projektos – Horizon2020, EstLat u.c.

Projektu atbalsta Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” projekta ietvaros – „IDEJU VADĪBA”, 1.1.1.2/VIAA/4/20/670.