Projekts DigiTool nominēts UNESCO King Hamad Bin Isa Al-Khalifa balvai!

28.03.2024.

2023.gada pavasarī noslēdzās divu gadu ilgs pētniecības projekts “Inclusive Digital Education – a Tool to Understand Circular Economy” (DigiTool), kura koordinators bija Banku augstskola, partneri: Fondazione Bruno Kessler (Itālija), Instituto Politecnico de Setubal (Portugāle), Canadian Institute of Technology (Albānija), Verslumo Institutas (Lietuva) un SIA ArtSmart (Latvija). Projekta mērķis bija, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas, attīstīt studijas digitālā vidē. Tādējādi, nodrošinot studiju iespējas jebkurā laikā un jebkurā vietā, ar iespēju studentam pašam patstāvīgi plānot savu laiku un iegūt vērtējumu par rezultātiem.

Lai arī projekta izpildes laiks ir beidzies, pētnieki turpina stāstīt par projekta rezultātiem un ieguvumiem ne tikai Latvijā, bet arī globāli dažādos simpozijos, konferencēs u.c..  Pateicoties aktīvajam darbam, DigiTool projekts ir guvis starptautisku atpazīstamību un 2024. gada sākumā saņēmis nomināciju  UNESCO karaļa Hamada Bin Isa Al-Khalifa balvai par IKT (informācijas un komunikāciju tehnoloģiju) izmantošanu izglītībā 2023. Balva atzinīgi novērtē inovatīvus pieejas veidus, izmantojot jaunās tehnoloģijas, lai paplašinātu izglītības un visu mūžu mācīšanās iespējas visiem, atbilstoši 2030. gada ilgtspējīgas attīstības mērķim. Banku augstskola lepojas ar to, ka arī Projekta rezultāti un komandas profesionalitāte tiek atzīti un pamanīti starptautiskajā līmenī! Nominācija ir  vēl viens apliecinājums projekta kvalitātei un nozīmīgumam. Rezultāti būs zināmi 2024. gada jūnijā.

Banku augstskolas Asociētā Profesore, aprites ekonomikas eksperte Natālija Cudečka-Puriņa atzīst, ka “Šī nominācija ir apliecinājums komandas  un Banku augstskolai, kā vadošā partnera izcilajam darbam, apliecinājums spējai īstenot augstas klases projekta rezultātus, kā arī celt augstskolu mācībspēka zināšanas, kapacitāti un veicināt jaunāko tehnoloģiju izmantošanu izglītības nolūkos”.

Balva tika izveidota 2005. gadā ar Bahreinas Karalistes atbalstu, atzinīgi novērtē indivīdus un organizācijas, kas īsteno izcilus projektus un veicina tehnoloģiju radošo izmantošanu, lai uzlabotu mācīšanos, skolotājus un kopējo izglītības veiktspēju digitālajā laikmetā. Starptautiska žūrija katru gadu izvēlas divus labākos projektus. Katrs balvas ieguvējs saņem 25 000 ASV dolāru, medaļu un diplomu ceremonijā UNESCO galvenajās mītnēs Parīzē.

“Mēs uzskatām, ka pieteikuma iesniegšana UNESCO karaļa Hamada Bin Isa Al-Khalifa balvai ne tikai uzlabos DiGiTOOL atpazīstamību, bet arī uzsvērs mūsu apņemšanos veicināt digitālo izglītību un ilgtspējību. Tas varētu pavērt durvis jaunām partnerībām, finansējuma iespējām un iespējām izplatīt mūsu novatoriskus izglītības risinājumus. Mums ir patiess prieks, ka IPS un Banku augstskolas ilggadīgā sadarbība rezultējās ne tikai veiksmīgi īstenotajos projektos un akadēmiskā personāla kapacitātes celšanā, bet arī starptautiskajā atzīšanā.”, atzīst projekta komanda no Setubalas Politehniskā institūta (IPS, Portugāle).

Vairāk par projektu: https://digitooltoce.ba.lv/