Profesore Tatjana Volkova piedalīsies uzņēmēju forumā CexitBiz

27.05.2020.

29. maijā notiks uzņēmēju forums “CexitBiz“. Forums ir turpinājums 30. aprīlī notikušajam sabiedrības forumam “Pietura: Cexit”, šoreiz pasākuma fokusā būs tieši uzņēmējdarbības sektors, tā specifiskā situācija pandēmijas izraisītās krīzes laikā.

CexitBiz forumā piedalīsies arī Banku augstskolas profesore Tatjana Volkova ar tematu “Vadīšanas pieejas nenoteiktības apstākļos”. Saraksts ar citiem runātājiem pieejams CexitBiz mājaslapā.

CexitBiz – speciālizlaidums uzņēmējiem – paredzēt, radīt, nopelnīt.
Cexit – izeja no krīzes, izeja no Covid 19, uzņemoties atbildību un esot pietiekoši zinošiem, lai nenoteiktībā spētu pieņemt maksimāli labvēlīgus lēmumus nākotnei.

Forumā uzstāsies lektori, viedokļu līderi, kuru skatījums un vēstījums daudziem ir ļoti svarīgs, lai ejot cauri krīzei nezaudētu cerību, spētu pārmaiņas uzskatīt kā pašsaprotamas, kā arī izmantot šo laiku sev aktuālu jautājumu risināšanai.

Tatjana Volkova: “Covid-19 pandēmijas ietekmē uzņēmumi ir saskārušies ar ļoti augstas darbības nenoteiktības  apstākļiem. Tos var salīdzināt ar mašīnas vadīšanu biezas miglas apstākļos. Tai pašā laikā šie apstākļi  uzņēmumus ietekmē atšķirīgi un līdz ar to nosaka atšķirīgas pieejas šo apstākļu pārvarēšanai. Tomēr pastāv tādas vadīšanas pieejas, kas ir noderīgas lielākajai daļai uzņēmumu gan patlaban, gan nākotnē, jo arī turpmāk darbības vides nenoteiktība tikai pieaugs gan jauno tehnoloģiju ietekmē, gan globalizācijas ietekmē. Šis laiks sniedz iespējas vadītājiem apzināt,  novērtēt un attīstīt tās vadīšanas kompetences, kas būs izšķirošas darbībai nepastāvības, sarežģītības, nenoteiktības  un neskaidrības laikmetā.”

Biznesa pasaule šobrīd piedzīvo teju nebijušas svārstības gan finansiāli, gan konceptuāli, kuru spēcīgumu ietekmē vienlaikus strikti ierobežojumi un drošības pasākumi, klientu vērtību un vajadzību maiņa,  globālo finanšu tirgu kritumi, kā arī sabiedrības maksātspēja un pieprasījums kopumā.

CexitBiz paredzēts uzņēmējiem, biznesa attīstītājiem, speciālistiem sniegt praktisku informāciju, metodes un paņēmienus, lai uzņēmumiem palīdzētu paredzēt, radīt un nopelnīt.

Forums būs organizēts trīs blokos:

NĀKOTNES PROCESI

Nereti biznesa veiksmes atslēga ir uzņēmēja spēja paredzēt cilvēku vajadzības, pirms viņš pats ir apzinājies, ka tas ir nepieciešams. Šā brīža daudzie faktori, kas atstāj iespaidu uz jebkuru uzņēmējdarbību, rada vēl nebijušas kombinācijas un ietekmes, kas maina spēles nosacījumus. Šajā foruma blokā runāsim par tendencēm, futūristiskiem modeļiem, kas veidojas un varētu veidoties uzņēmējdarbības sektorā.

IZAICINĀJUMI DARBINIEKIEM

Mazliet novazātie teicieni: “darbinieki ir uzņēmuma galvenais resurss” un “nekas nav tik pastāvīgs kā pārmaiņas” – pēdējos mēnešos ir ieguvuši jaunu saturu. Vienlaikus satraukumam par biznesa rezultātiem, optimizāciju, pārorientēšanos, uzņēmēji risina jautājumus par darbinieku labbūtību, zibenīgu pārmaiņu vadību, piemērošanos, atteikšanos, procesu maiņu utt. Un tas viss kontekstā ar katra uzņēmuma darbinieka personīgajiem izaicinājumiem.

JAUNA PIEREDZE KLIENTIEM

Daudzu biznesu klienti šobrīd izvērtē un pārstrukturē savus izdevumus gan individuāli, gan organizācijās. Tādēļ vēl jo vairāk preču ražotājiem un pakalpojumu sniedzējiem nākas cīnīties un pierādīt, lai saglabātu esošos un piesaistītu arī jaunus klientus. Ir jāpārsteidz, jāparedz, jāveido attiecības, jāpārliecina un jāmeklē citi, daudz radošāki ceļi, turklāt milzīgā tempā. Šajā sadaļā pieredzes stāsti, kas tapuši un realizēti tik tikko.