Pieteikšanās Erasmus+ rudens semestrim līdz 6. aprīlim!

28.03.2023.

Vai esi gatavs rudens semestrim Erasmus+ apmaiņas programmā? Pieteikšanās līdz 6. aprīlim! Nenokavē!

Erasmus programma sniedz studentiem iespēju doties uz kādu no Banku augstskolas sadarbības universitāti studijās uz semestri. Erasmus programma paredz studentam stipendiju atrodoties ārzemēs, uzturēšanās un ceļošanas finanšu līdzekļus. Students nemaksā mācību maksu uzņemošai ārvalstu augstskolai, bet turpina maksāt studiju maksu Banku augstskolai. Dodoties Erasmus studijās studenta pamata uzdevums ir iegūt akadēmiskos kredītpunktus, iepazīt citu valstu kultūru, uzlabot komunikāciju un valodas zināšanas.

Ja vēlies doties Erasmus+ apmaiņas programmā, bet neesi izdomājis, uz kuru valsti, Eva un Robins Tev palīdzēs:

Eva Ūbele, Banku augstskolas bakalaura studiju programmas “Biznesa Procesu Vadība” 4.kursa studente: 

Dānija bija brīnišķīga valsts, kur aizbraukt Erasmusā, jo daba ir ļoti skaista un daudzveidīga, studiju vide ir ļoti starptautiska, arhitektūra pilsētās nav pazaudējusi vēstures gaitā savas krāsas. Kāpēc es vispār izvēlējos Dāniju? Pavisam vienkārši: mani interesēja dzīve ļoti attīstītā valstī, es Dānijā arī nekad nebiju bijusi, un es neesmu karsta laika cienītājs. Godīgi sakot, es neiedziļinājos izglītības sistēmā un uz kādu augstskolu es piesakos, bet mana intuīcija nostrādāja perfekti.

Pilnu Evas stāstu par Erasmus+ semestri Dānijā lasi šeit!

Robins Reins, Banku augstskolas bakalaura studiju programmas “Biznesa Procesu Vadība” 4.kursa students: 

Biju gatavs piedzīvot ko jaunu, un augt kā cilvēks, tāpēc aizbraucu uz Nīderlandi, Roterdamas biznesa skolu. Nenožēloju šo lēmumu, pat ne nedaudz. Pats studiju princips ir līdzīgs studiju principam Banku Augstskolā – praktiskie uzdevumi, projekti ar īstiem uzņēmumiem, kur teorijā apgūtā viela tiek uzreiz pielietota. Līdz šim esmu veidojis mārketinga plānu alus darbnīcai, plānot un inovēt ilgtspējīgus risinājumus Roterdamas pašvaldībai. Erasmus+ ir ļoti unikāls piedzīvojums, kuru ieteiktu ikkatram. Šī pieredze paplašina perspektīvu un iedod iespēju dzīvot pavisam citu dzīvi, citu pasauli gan tāpēc, ka esi pilnīgi citā studiju vidē, gan cilvēku vidē, gan faktors, ka apzinies, ka būsi te īslaicīgi motivē aktīvi iepazīt un izbaudīt cik vien daudz iespējams.

Pilnu interviju ar Robinu par Erasmus+ semestri Nīderlandē lasi šeit!

Piesakoties konkursam Erasmus+ studijām, Banku augstskolas Starptautisko mobilitātes projektu daļā ir jāiesniedz sekojoši dokumenti:

  • Pieteikuma forma
  • CV angļu valodā (Europass forma), ietverot fotogrāfiju; CV jāiesniedz parakstīts, ar paraksta atšifrējumu (vārds, uzvārds), kā arī paraksta datumu;
  • Svešvalodas pasniedzēja rekomendācija, ja ir apgūta angļu valoda Banku augstskolā. Ja students ir studējis Banku augstskolas angļu valodas studiju programmā, svešvalodas pasniedzēja rekomendācija nav nepieciešama. Ja students nav studējis Banku augstskolas angļu valodas studiju programmā un nav apguvis angļu valodas kursu Banku augstskolā, tad jāiesniedz angļu valodas kursu sertifikāti, piemēram, TOEFL, IELTS, vai citi valodas prasmes apliecinoši dokumenti.

Vairāk par pieteikšanos Erasmus+ studijām: ŠEIT!

Mobilitāti līdzfinansē Erasmus+