Par Banku augstskolas rektora vietas izpildītāju iecelts Andris Nātriņš

19.08.2020.

Ministru kabinets 18. augustā lēma Banku augstskolas rektora pienākumus uzticēt Andrim Nātriņam.

Šāds jautājums valdības darbakārtībā nonāca, jo ilggadējais Banku augstskolas rektors, Andris Sarnovičs neilgi pirms termiņa beigām pieņēma jauna darba izaicinājumus. Sarnovičs Banku augstskolas rektora amatu ieņēma kopš 2011.gada 4.janvāra, bet no 17.08.2020 viņš pārtraucis darba attiecības ar izglītības iestādi.

Augstskola augusta sākumā par to informēja Izglītības un zinātnes ministriju. Pēc tam notikusi Banku augstskolas Padomnieku konventa sēde, kurā vienbalsīgi tika atbalstīts priekšlikums līdz jaunievēlētā rektora apstiprināšanai rektora vietas izpildītāja amatam ieteikt augstskolas prorektoru pētniecības un attīstības jautājumos – Andri Nātriņu.

Augstskola turpina īstenot esošo stratēģiju un kvalitatīvi nodrošina studiju procesu un darbības nepārtrauktību. 2020./2021. akadēmisko mācību gadu augstskola uzsāks klātienē, ievērojot visus drošības pasākumus.

Andris Nātriņš uzsver: “Banku augstskolā ir izveidojusies profesionāla komanda, kura ir demonstrējusi spēju efektīvi darboties Covid -19 krīzes situācijā. Esmu pārliecināts, ka rektora nomaiņas process šīs spējas nemazinās. Šajā akadēmiskajā gadā Banku augstskola līdztekus studentu un darba devēju augsti novērtētajām finanšu, riska vadības, SBS Swiss Business School un Banku augstskolas sadarbībā īstenotajām starptautisko finanšu programmām, kā arī Kiberdrošības pārvaldības programmai, piedāvā jaunas iespējas – modernizētu un digitālās transformācijas dienas kārtībai pielāgotu biznesa procesu vadības programmu ar trīs kvalifikāciju izvēles iespējām. Studijas plānojam uzsākt jau 1.septembrī, bet, ņemot vērā Covid – 19 ieviestās korekcijas, uzņemšanu esam pagarinājuši līdz 28.augustam. Gaidām motivētus studentus ar augstām ambīcijām, kas novērtē augstskolas rūpes par studentu iespējām nākotnē!”

Darbu rektora vietas izpildītāja amatā Andris Nātriņš uzsāk 18.augustā.