Jau trešo gadu pēc kārtas un tieši Kiberdrošības mēnesī Banku augstskolā studenti uzsāk studijas profesionālā maģistra studiju programmā “Kiberdrošības pārvaldība”, zīmīgi, ka šī programma turpina piesaistīt ne tikai vietējos studentus, bet arī ārzemju studentus.
Lai veicinātu sabiedrības izpratni par kiberdrošības jautājumiem, oktobris jau ceturto gadu ir pasludināts par Eiropas kiberdrošības mēnesi. Šo iniciatīvu uzsāka Eiropas Tīklu un informācijas drošības aģentūra (ENISA) sadarbībā ar Eiropas Komisiju ar mērķi pievērst iedzīvotāju uzmanību drošai informācijas tehnoloģiju lietošanai un datu apstrādei.
Kiberdrošības industrija ir viena no mūsdienu nozīmīgākajām un strauji augošajām industrijām, jo viedo ierīču un tehnoloģiju nepārtrauktā attīstība uzstāda arvien jaunas prasības, savukārt darba tirgus pieprasa ar vien visaptverošākas kompetences kiberdrošības profesionāļiem.
Vēlamies izcelt, ka augstskola ir spērusi būtisku soli kiberdrošības pētniecībās laukā – septembrī nodibināta Kiberdrošības pētniecības laboratorija “Cybersecurity Research Laboratory” (CybReLab). Laboratorija pavērs jaunas iespējas studentiem, pētniekiem, zinātniekiem sasniegt vēl augstākus rezultātus pētniecībā gan Latvijā, gan starptautiskā mērogā un dos reālus, lietderīgus rezultātus uzņēmumu kibervides stiprināšanai. Par Kiberdrošības pētniecības laboratoriju vairāk var uzzināt šeit.
Kiberdrošības mēneša ietvaros Latvijā notika dažādi izglītojoši pasākumi, sevišķi lepojamies ar mūsu augstskolas studentu un pasniedzēju dalību IT drošības konferencē “Kiberšahs 2016”. Tā ir starptautiska, zinātniski praktiska konference, kuru ik gadu organizē CERT.LV un ISACA Latvijas nodaļa, tā pulcē gandrīz 600 apmeklētājus. Šogad konference izgaismoja privātuma, drošības, risku pārvaldības un lietu interneta izaicinājumus ar kādiem uzņēmumiem nāksies sastapties tuvākajā nākotnē.
“Kiberdrošības pārvaldības” vecāko kursu studenti iepazīstināja ar pētījumu rezultātiem:
- Kaspars Rezgalis, Publisko bezvadu tīklu radītie riski mobilajām ierīcēm;
- Andis Pilāns, Drošības kultūras veiksmes faktori.
Programmas direktore Sintija Deruma aicināja izmēģināt Kiberdrošības indeksus uzņēmumā , vērtēt un mērīt kiberdrošības pārvaldības efektivitāti un lietderīgumu, savukārt profesore Dr.oec., Tatjana Volkova uzstājās ar prezentāciju “Alignment of ICT with business strategy: latest trends and tools”.
Konferences video ierakstu iespējams aplūkot šeit.