Novērtēts izglītības iestāžu ieguldījums uzņēmējspējas attīstīšanā

26.05.2021.

Šogad jau 13. gadu Banku augstskolas studentu pašpārvalde organizēja lielāko uzņēmējdarbības uzsākšanas konkursu Bizness 24h. Īpaši izaicinošos apstākļos, dalībnieki analizēja uzņēmuma TET situāciju, sagatavoja reālu uzņēmumu pakalpojumu virzīšanas tuneļus interneta vidē un veica pirmos pārdošanas darījumus.

Vairāk: https://www.ba.lv/augstskola/zina/sveicam-konkursa-bizness24h-2021-uzvaretajus/

 

 

Skolas ir novērtējušas šo Banku augstskolas konkursu kā lielisku iespēju attīstīt skolēnu uzņēmējspējas un motivējušas skolēnus piedalīties Bizness24h. Piemēram, Rīgas valsts 3. ģimnāzija  ir bijusi visdrosmīgākā un katru gadu piedalīties konkursā piedāvājusi vairākām klasēm.

Šogad pirmo reizi Banku augstskola izveidoja konkursa Biznes24h piedalījušos izglītības iestāžu reitingu, kas atspoguļo vidusskolas vai augstskolas atbalstu jauniešu uzņēmējspēju attīstīšanai. Skola kā iedvesmotāja iedrošina un palīdz skolēniem pašiem tālāk virzīt savu uzņēmējspēju un kļūt mērķtiecīgiem.

Šis Banku augstskolas reitings izglītības iestāžu novērtēšanai tika veidots, ņemot vērā gan konkrētās skolas dalībnieku skaitu, gan skolēnu vai studentu sasniegumus kopējā konkursa gaitā.

Vislabākie rezultāti Banku augstskolas veidotajā reitingā, kas apliecina skolēnu uzņēmējspējas atbalstīšanu un veicināšanu, ir bijuši:  Āgenskalna Valsts ģimnāzija (169 dalībnieki), Rīgas Valsts 3. ģimnāzija (163 dalībnieki), Rīgas Valsts 1. ģimnāzija (55 dalībnieki), Talsu 2. vidusskola (48 dalībnieki), Banku augstskola (29 dalībnieki), Rīgas Valsts vācu ģimnāzija (32 dalībnieki), Andreja Upīša Skrīveru vidusskola (6 dalībnieki), Latvijas Universitāte (8 dalībnieki), Vidzemes Augstskola (3 dalībnieki) un Viļakas Valsts ģimnāzija (15 dalībnieki). Šīs ir 10 veiksmīgākās skolas uzņēmējspējas atbalstā – skolas, kas iedvesmo un iedrošina būt uzņēmīgiem un neatlaidīgiem savas karjeras veidošanā!

Paldies arī pārējām izglītības iestādēm, kas atbalstīja skolēnu un studentu dalību konkursā!

 

Tiekamies nākamajā konkursā 2022.gadā!