Noslēgusies mārketinga un projektu vadīšanas starptautiskā biznesa nedēļa Banku augstskolā

11.04.2016.

No 2016.gada 4. līdz 8.aprīlimBanku augstskolā jau astoto gadu pēc kārtas „Starptautiskā mārketinga biznesa tīkla” (The International Marketing Business Network) ietvaros  tika organizēta Starptautiskā biznesa nedēļa.

Šogad Starptautiskajā biznesa nedēļas piedalījās 95 dalībnieki, tostarp 44 studenti un pieci viņu pasniedzēji no astoņām partneraugstskolām ārzemēs, kā arī 42 Banku augstskolas bakalaura studiju programmu „Uzņēmējdarbības vadīšana” un „Finanses” 3.kursa studenti, 9 akadēmiskā un administratīvā personāla pārstāvji (pasniedzēji, programmu direktori, koordinatori u.c. darbinieki).

Pasākumā tika pārstāvētas astoņas skolas no septiņām dažādām valstīm:

  1. International Business Academy (Dānija);
  2. University of Applied Sciences bfi Vienna (Austrija);
  3. The Hague University (Nīderlande);
  4. Hochschule Heilbronn (Vācija);
  5. University College Leuven Limburg (Beļģija);
  6. College of Polytechnics Jihlava (Čehija);
  7. University of Applied Sciences Kaiserslautern (Vācija);
  8. Rotterdam University of Applied Sciences (Nīderlande);
  9. Banku augstskola (Latvija).

Biznesa nedēļas ietvaros dalībnieki varēja izvēlēties vienu no diviem piedāvātajiem virzieniem, kurā strādāt turpmākās piecas dienas – Mārketings vai Projektu vadīšana.

Mārketinga nedēļas tēma – B2B e-mārketinga plāns uzņēmuma “Gandrs” pakalpojumam korporatīvajiem pasākumiem. Studentu uzdevums šīs nedēļas laikā bijanoteikt B2B e-mārketinga plānu “Gandrs” pakalpojumam korporatīvajiem pasākumiem, izstrādāt idejas komandas veidošanas pasākumiem uzņēmumiem, motivēt studentus sadarboties komandās, lai nodrošinātu iegūt vienotu izpratni par tēmu “Produktu un pakalpojumu attīstība”. Studentiem vieslekciju par digitālā mārketinga principiem un praktisko pieeju lasīja SIA „Infinitum 8” pārstāvis (AdWords administrators) Juris Baltačs, bet vadošā mārketinga pasniedzēja šajā biznesa nedēļā bija BA docente Brigita Baltača. Mārketinga nedēļā par uzvarētājiem tika atzītas divas komandas. Pirmo vietu izcīnīja gan 7.komanda četru cilvēku sastāvā, kuru pārstāvēja viens students no Beļģijas – Alexander Norré, studente no Dānijas – Anne Dalum, studente no Nīderlandes – Leontine Van de Ruit un viens BA students – Rihards Krēvics, gan 4.komanda sešu cilvēku sastāvā, kuru pārstāvēja viens students no Austrijas – Dieter Pozar, students no Nīderlandes – Glenn Plum, students no Beļģijas – Luïs Van de Pontseele, studente no Vācijas – Luisa Wichter un divas BA studentes – Linda Knāviņa un Elīna Leijere.

Tiem studentiem, kuri izvēlējās darboties Projekta vadīšanas nedēļā, tika radīta iespēja strādāt pie attīstības plāna izveides diviem Latvijas uzņēmumiem – SIA „Gandrs” un Kristapa telšu noma (SIA “LF Eichmann”). Pēc vairāku dienu gara un smaga darba pie ideju ģenerēšanas un realizēšanas, Starptautiskās biznesa nedēļas noslēguma ceremonijā restorānā HOT`E tika paziņotas godalgotās vietas un apbalvoti uzvarētāji. Projektu vadīšanas nedēļā projektu vadītāji studentiem bija BA lektors Jānis Hermanis un viesdocētājs Eduards Aksjoņenko. Tā kā studentu grupas strādāja pie diviem atšķirīgiem uzņēmumiem, tika izvirzīti divi uzvarētāji. SIA „Gandrs” uzvarētāji bija komanda piecu cilvēku sastāvā, kuru pārstāvēja students no Beļģijas – Jordi Dockx, studente no Vācijas – Ann Kathrin Schönborn un trīs BA studenti – Marats Gazalijevs, Anna Krivorotova un Davyd Andriyjevskyy. Kristapa telšu nomas uzvarētāji bija komanda piecu cilvēku sastāvā, kuru pārstāvēja students no Beļģijas – Thomas Carvalho, studente no Nīderlandes – Emma Cuperus, studente no Vācijas – Selina Schwarz un divas BA studentes – Aiga Bunkše un Gunta Ķestere.

Biznesa nedēļas noslēgumā, studenti pauda gandarījumu par iespēju savas teorētiskās zināšanas pielietot praksē, sadarbojoties ar uzņēmumiem.  Uzņēmumu interese par tālāko sadarbību ideju īstenošanā apliecināja, ka Starptautiskā biznesa nedēļa ir sekmīgi sasniegusi tās mērķi un pierādījusi studentu spēju darboties biznesa vidē internacionālās komandās.

Ārpus mācībām Banku augstskolas viesi varēja atpūsties, pavadot skaistus vakarus Rīgā, gan iepazīstot Limbažu Sudraba muzeju un mājas saldējuma ražotni Skultes novadā, gan pastaigājoties Saulkrastos pie jūras.