Noslēdzies Latvijā lielākais uzņēmējdarbības veicināšanas konkurss Bizness24h

26.06.2023.

20. jūnijā Draugiem Group telpās notika Latvijas lielākā uzņēmējdarbības veicināšanas konkursa Bizness24h fināls. Neatlaidīgākie un drosmīgākie jaunieši prezentēja 2 mēnešu laikā paveikto gadījuma izpēti un savus ierosinājumus uzņēmuma Printful ražošanas uzlabošanai.

Konkursa trešajā un noslēdzošajā kārtā dalībnieki ieguva praktisku pieredzi inovāciju izstrādē, ideju ģenerēšanā, prototipu izstrādē, kā arī pārdošanas un prezentēšanas mākslā. Dalībnieku komandām bija jāizpēta uzņēmuma Printful piedāvājums un jāatrod risinājums, kā samazināt plastmasas iepakojuma daudzumu tekstilmateriālu ražošanas laikā. Spēcīgākās 16 komandas prezentēja iegūtos rezultātus fināla žūrijai. Finālā komandas tika vērtētas pēc to izpētes un piedāvājuma ilgtspējas un realizācijas iespējām. Dalībnieki konkursa ietvaros uzņēmumam prezentēja tādas idejas kā, piemēram, konveijera lentas izmaņas, ražošanas staciju pārvietošana, kukurūzas un kaņepes iepakojumu izmantošana, ūdens aļģu tīkliņu ražošana un pielietošana.

Finālistu iegūtos rezultātus pārbaudīja un vērtēja žūrija, kurā darbojās Bizness24h vadītāja Luīze Jackovska, sociālā uzņēmuma RīgaDimd.lv vadītājs un Banku augstskolas lektors Eduards Aksjoņenko, KPMG Tehnoloģiju Transformāciju konsultāciju Vecākā konsultante Elīza Pikāne, Roadgames līdzdibinātāja un uzņēmuma vadītāja Liene Grenevica, uzņēmuma Printful Corporate Social Responsibility (CSR) Project Manager Alise Žindiga un Operations Development Project Coordinator Katrīna Staškeviča. Komandas patīkami pārsteidza žūriju ar 2 mēnešu laikā veidoto gadījuma izpēti un sasniegtajiem rezultātiem. Žūrija augstu vērtēja dalībnieku neatlaidību konkursa gaitā un entuziasmu, kāds bija novērojams, klausoties fināla prezentācijas.  

Konkursa 1.-3. vietas ieguvēji un žūrija

“Biznesa Guru 2023” titulu jeb 1. vietu konkursā ieguva komanda “LC apvienība” (komandas sastāvā Riseba, Rīgas Stradiņa universitātes un Riga Business School studenti Kārlis Niķis, Rihards Liepa, Oskars Grava). Komanda kā savu priekšlikumu deva uzņēmuma ražošanas plūsmas pārveidi un pārvietojamos plauktus, kas paātrinātu ražošanas procesus.  Kā 1. vietas izcīnītāji, komanda ieguva 3000 eiro atlaidi studijām Banku augstskolā un motivācijas balvas no Roadgames un Printful. 2. vietu izcīnīja komanda “Bizness iet brrrr” (komandas sastāvā Banku augstskolas & SBS Šveices biznesa skolas un Rīgas Tehniskās universitātes studenti Rihards Putāns, Annija Avota un Ernests Pētersons), kuri kā savu redzējumu uzņēmumam deva priekšlikumu par lielformāta knaģu izvietošanu un troses konveijera lentas izveidošanu, knaģu ātrākai pārvietošanai ražotnes telpās. Komanda balvā saņēma motivācijas balvas no Roadgames un Printful. 3. vietu ieguva komanda “3 cuvisi” (komandas sastāvā Rīgas Komercskolas un Rīgas Tehniskās koledžas skolēni Roberts Beļuns, Martins Vorps un Gabriēls Bandēns), kura konkursā uzņēmuma ražošanas optimizācijai prezentēja ideju par QR kodu ieviešanu un iestrādi iepakojumā. Finālisti ieguva arī balvas no konkursa atbalstītājiem – Rīga Dimd, Brain Games, Rokraksti, ICF Latvia, ROOPERTS, Izdevniecība Avots, Neredzamā Pasaule, Vizium, Riga Plaza, Liene Uresina, Centrāle 33, Iededz Sveci, Move Gym un Hesburger. Komandām bija iespēja tikt arī pie simpātiju balvas no uzņēmuma KPMG Latvia.  

Bizness24H ir lielākais ikgadējais uzņēmējdarbības uzsākšanas konkurss Latvijā, kuru organizē Banku augstskolas Studējošo pašpārvalde sadarbībā ar Banku augstskolu un satura veidotājiem Roadgames, Printful,  Practicals ar Uģi Strausu un Rigadimd.lv. Konkursa mērķauditorija ir vidusskolu vecāko klašu skolēni un Latvijā studējošie jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem. Konkurss tika organizēts jau 15. reizi un tajā pieteicās vairāk nekā 800 jaunieši. Konkursa 2. kārtā iekļuva 198 dalībnieki jeb 66 komandas, taču tikai 16 komandas nokļuva finālā un prezentēja iegūtos rezultātus.