Noskaidrota uzņēmējdarbības uzsākšanas konkursa “Bizness 24h” 2019 uzvarētājkomanda

10.04.2019.

Otrdien, 9.aprīlī, Swedbank galvenajā ēkā “Saules akmens” norisinājās uzņēmējdarbības uzsākšanas konkursa Bizness 24h 2019 fināls. Dalībnieki prezentēja savu paveikto konkursa trešās kārtas ietvaros un sasniegtos rezultātus dalībnieku izveidotās produkcijas tirdziņā, kurš norisinājās 30. martā un 6.aprīlī T/C Spice. Pirmo vietu un titulu “Biznesa Guru 2019” ieguva komanda Nākotnes inženieri nākotnei, kura konkursa ietvaros izgatavoja divus dažādus eksperimentu komplektus bērniem.

Konkursa trešās kārtas ietvaros katrai dalībnieku komandai bija jāizveido divi iepriekš tirdzniecībā vēl nebijušas, inovatīvas preces. Pircējiem tirdziņos, kuri norisinājās divas sestdienas T/C Spice, tika piedāvāti dažādi vegāniski un veselīgi gardumi kā pitaijas augļa sula, dažādu garšu ievārījumi, vegāniskie bezglutēna makarūni, keikpopi jeb kūkas uz kociņa un pat matcha tēja, kura tika pasniegta ar sauso ledu krāšņākam vizuālajam tēlam. Daži komandu piedāvātie produkti tika radīti ar mērķi iekarot konkrētu pircēju auditoriju, piemēram, vecākiem ar bērniem tika piedāvāti izglītojoši eksperimentu komplekti, uzdevumu krājums pirmsskolas vecuma bērniem ar matemātikas un kosmosa tematiku, kā arī tāfelītes, kuras palīdz apgūt nošu mācību. Tiem, kuri vēlējās papildināt savu interjeru ar kādu unikālu dizaina elementu tika piedāvātas dažādu veidu lampas, 3D printētas fotogrāfijas un citi vēl iepriekš neredzēti priekšmeti.

Bizness 24h 2019 dalībnieku sniegumu tirdziņā izvērtēja žūrija, kurā darbojās Nordic Training International dibinātājs un priekšsēdētājs Uģis Strauss, T/C Spice mārketinga projektu vadītāja Agne Araka – Innus, Swedbank Latvia pārstāvji Zane Kalniņa un Mārtiņš Pudņiks, Banku augstskolas rektors Andris Sarnovičs, Banku augstskolas prorektore Līga Peiseniece, Banku augstskolas Biznesa inkubatora projektu vadītāja Dagnija Roga un “Bizness 24h” 2019 vadītājs Kristers Rimšāns. Fināla noslēgumā žūrijas pārstāvji atzina, ka bija grūti noteikt vienu uzvarētājkomandu, jo daudzas komandas šogad izcili pieteica sevi kā nopietnus nākotnes uzņēmējus, kuru darbība jau tagad ir rezultējusies ar peļņu un iespējām attīstīt savas idejas arī turpmāk.

Uzvaras laurus konkursā plūca komanda Nākotnes inženieri nākotnei, kura piedāvāja fizikālu eksperimentu komplektus bērniem un viņu vecākiem. Kā galveno balvu komanda ieguva 800 EUR naudas balvu no Swedbank, 1500 EUR atlaidi studiju maksai Banku augstskolā un “Biznesa Guru 2019” titulu. Otro vietu un balvu no Nordic Training International 1500 EUR vērtībā intensīvajiem apmācības kursiem ieguva komanda Hāgens, kura tirdziņā pārdeva īpašus saldējuma kokteiļus un prezentēja prototipu aplikācijai, kura piedāvā unikālu iepirkšanās sistēmu tirdzniecības veikaliem. Trešo vietu un 3 ceļa zīmes uz semināru “Alfa” ieguva komanda AMG, kura tirdziņā pārsteidza mūzikas skolotājus un citus jomas interesentus ar unikālu nošu apguves tāfeli un priecēja pircēju garšas kārpiņas ar garšīgajiem pitaijas augļa sulu dzērieniem. Arī konkursa atbalstītāji piešķīra atsevišķas simpātiju balvas, piemēram, komanda Kāpēc ne mēs? ieguva simpātiju balvu no T/C Spice, savukārt komanda Hmm? ieguva Banku augstskolas Biznesa inkubatora simpātiju balvu. Papildus iepriekš minētajam balvu fondam, dalībnieki ieguva arī dažādas balvas no konkursa atbalstītājiem – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Summer Sound, SUP adventures, Dailes teātris un Banku augstskola.

“Bizness 24h” ir lielākais ikgadējais uzņēmējdarbības uzsākšanas konkurss Latvijā, ko organizē Banku augstskola sadarbībā ar Nordic Training International, Swedbank, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, tirdzniecības centru „Spice” un Banku augstskolas studējošo pašpārvaldi. Šī konkursa mērķauditorija ir vidusskolas vecāko klašu skolēni un Latvijā studējošie jaunieši vecumā no 16 līdz 24 gadiem. Konkurss savā 11.norises gadā ap sevi pulcējis rekordlielu dalībnieku skaitu – 1.kārtai pieteicās aptuveni 620 skolēni un studenti, no kuriem 200 labākie tika konkursa 2.kārtā, taču tikai 20 labākās komandas 3.kārtā cīnījās par “Biznesa Guru 2019” titulu.

Papildus informāciju iespējams atrast konkursa mājaslapā www.bizness24h.lv vai Facebook lapā www.facebook.com/Bizness24h.  Neskaidrību gadījumā vērsties pie konkursa vadītāja (Kristers Rimšāns – kristersrimsans@gmail.com, 25947798).

Foto: Baiba Miltiņa