Labklājības ministrs karjeras dienu ietvaros Banku augstskolā tiksies ar studentiem

16.10.2014.

Labklājības ministrs Uldis Augulis un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne karjeras dienu ietvaros piektdien, 17.oktobrī, plkst.10.00, viesosies Banku augstskolā, lai 1.kursu studentus iepazīstinātu ar veiksmīgas karjeras izaugsmes ceļa karti un iespējām darba tirgu.

Pasākumā piedalīsies arī NVA Karjeras attīstības atbalsta nodaļas atbildīgie, lai sniegtu studentiem padomus un atbildētu uz viņu interesējošiem jautājumiem par personības izaugsmi, kā arī zināšanu un prasmju nozīmi veiksmīgas karjeras veidošanā. NVA karjeras eksperti informēs par profesionālajām iemaņām, lai sekmīgi atrastu darbu un strādātu savā izvēlētajā profesijā.

“Pēdējā laikā daudz runājam par jauniešu bezdarbu un iespējām to mazināt. Nenoliedzami, viens no priekšnosacījumiem ir iegūta augstākā vai profesionālā izglītība. Vienlaikus redzam, ka paralēli teorētiskajām zināšanām ļoti nozīmīgas ir praktiskās iemaņas, pirmā profesionālā darba pieredze, kā arī savu personisko spēju apzināšanās. Savu atbalstu jauniešiem karjeras izvēlē un prasmju definēšanā var sniegt NVA karjeras konsultanti un speciālisti. Esmu gandarīts par skolu atsaucību un interesi informēt jauniešus par sekmīgas karjeras pamatprincipiem un darba tirgus prasībām. Būtiski, lai skolēni un studenti jau esot skolas solā domātu par savu nākotni un apzinātos tās iespējas, kuras sniedz valsts brīdī, ja radusies krīzes situācija vai nepieciešams mērķtiecīgi veidot savu karjeru un profesionālo izaugsmi,” akcentē U.Augulis.

Banku augstskolas rektors A.Sarnovičs augstu novērtē Labklājības ministra un ministrijas  vadošo darbinieku iniciatīvu uzrunāt jauniešus klātienē un ir pārliecināts, ka šajā pasākumā gūtā informācija lietderīgi papildinās studijās iegūtās zināšanas, paplašinot studentu informētību un veicinot viņu interesi par iespējām izmantot valsts sniegto atbalstu karjeras veidošanā.

Pasākuma laikā norisināsies arī studentu aptauja, apzinot viņu viedokli par nodarbinātības iespējām Latvijā u.c. jautājumiem. Aptaujas rezultātā apkopos secinājumus par skolēnu viedokli nodarbinātības kontekstā.