Labklājības ministrs Karjeras dienas ietvaros aicina studentus izmantot prakses iespējas

17.10.2014.

Labklājības ministrs Uldis Augulis un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne karjeras dienu ietvaros viesojās Banku augstskolā, un 1.kursu studentus iepazīstināja ar veiksmīgas karjeras izaugsmes ceļa karti un iespējām darba tirgu.

Pasākumā piedalījās Banku augstskolas rektors Andris Sarnovičs un Rīga 2014 brīvprātīgo programmas vadītājs, diriģents Ints Teterovskis, kā arī NVA Karjeras attīstības atbalsta nodaļas atbildīgie. Studentiem tika sniegti padomi un atbildes uz viņu interesējošiem jautājumiem par personības izaugsmi, kā arī zināšanu un prasmju nozīmi veiksmīgas karjeras veidošanā. Tāpat jauniešus informēja par brīvprātīgā darba nozīmi turpmākās karjeras izaugsmē.

Labklājības ministrs aicināja studentus novērtēt augstskolas sniegtās iespējas praktizēties un paralēli teorētiskajām zināšanām iemēģināt roku reālā darbā pie darba devēja. Viņš arī pauda gandarījumu par jauniešu mērķtiecību savas profesijas izvēlē un profesionālās nākotnes veidošanā.

“Pēdējā laikā daudz runājam par jauniešu bezdarbu un iespējām to mazināt. Nenoliedzami, viens no priekšnosacījumiem ir iegūta augstākā vai profesionālā izglītība. Vienlaikus redzam, ka paralēli teorētiskajām zināšanām ļoti nozīmīgas ir praktiskās iemaņas, pirmā profesionālā darba pieredze, kā arī savu personisko spēju apzināšanās. Savu atbalstu jauniešiem karjeras izvēlē un prasmju definēšanā var sniegt NVA karjeras konsultanti un speciālisti. Būtiski, lai skolēni un studenti jau esot skolas solā domātu par savu nākotni un apzinātos tās iespējas, kuras sniedz valsts brīdī, ja radusies krīzes situācija vai nepieciešams mērķtiecīgi veidot savu karjeru un profesionālo izaugsmi,” akcentē U.Augulis.

Kā uzsvēra ministrs, jaunieši būs valsts nākotnes ekonomikas izaugsmes pamats – darbinieki, darba devēji, uzņēmēji. U.Augulis ir pārliecināts, ka aktīvi jaunieši, kuri vēlas apgūt jaunas zināšanas un ir gatavi strādāt, pēc studijām varēs atrast darbu, jo uzņēmējiem, ražotājiem, lauksaimniekiem, valsts pārvaldei ļoti nepieciešami talantīgi un motivēti darbinieki.

Savukārt Banku augstskolas rektors A.Sarnovičs augstu novērtēja labklājības ministra un ministrijas vadošo darbinieku iniciatīvu uzrunāt jauniešus klātienē un ir pārliecināts, ka šajā pasākumā gūtā informācija lietderīgi papildinās studijās iegūtās zināšanas, paplašinot studentu informētību un veicinot viņu interesi par iespējām izmantot valsts sniegto atbalstu karjeras veidošanā.

Pasākuma laikā norisinājās arī studentu aptauja, apzinot viņu viedokli par nodarbinātības iespējām Latvijā u.c. jautājumiem. Aptaujas rezultātā apkopos secinājumus par skolēnu viedokli nodarbinātības kontekstā.

Jau vēstīts, ka pirmo reizi NVA īpašā karjeras dienu kampaņā 2 mēnešu laikā viesosies vairākos simtos skolu, lai tiktos ar 9.-12,klašu skolēniem un 1.kursu studentiem. Kampaņu iedibina kā ikgadēju tradīciju, lai veidotu sekmību NVA partnerību ar jauniešiem jau esot skolas solā un plānojot savu profesionālo nākotni. Kopš kampaņas 26.septembrī atklāšanas NVA viesojusies jau vairāk kā 50 skolās.

Karjeras dienu jauniešiem mērķis ir iepazīstināt ar NVA kā turpmāko partneri karjeras izaugsmes plānošanas procesā un atbalsta saņemšanā situācijas, kad nepieciešama palīdzība atbilstoši darba tirgum papildināt teorētiskās un praktiskās arodprasmes. Skolēniem un studentiem būs iespēja iepazīties ar daudzveidīgo NVA pakalpojumu klāstu, kurus iespējams izmantot visas dzīves garumā – sākot no 15 gadiem līdz sirmam pat vecumam.

Vairāk informācijas par iespējām skolēniem un jauniešiem saņemt NVA atbalstu atrodama NVA mājaslapas sadaļās “Karjeras pakalpojumi” (http://www.nva.gov.lv/karjera/) un “Jauniešiem” (http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=433&mid=440&txt=3652).

Liene Užule
labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
T. 67021665, 26519920
Liene.Uzule@lm.gov.lv