Konkurss “Latvijai 105” Banku augstskolā

19.11.2023.

Vai zināt, kurās vasaras Olimpiskajās spēlēs pirmoreiz Latvija tika pārstāvēta kā neatkarīga valsts, ar ko savulaik bija slavena Aleksandra Leitnera fabrika Rīgā un kura no Latvijas pilsētām atrodas vistālāk mūsu valsts ziemeļos? Uz šiem uz daudziem citiem jautājumiem par Latvijas valsts vēsturi un aktuālajiem notikumiem 16. novembra pēcpusdienā atbildes meklēja Banku augstskolas 1. kursa studenti Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītajā konkursā “Latvijai 105”.

Banku augstskolas studentus uzrunāja vēstures zinātņu doktore, latviešu kultūras socioloģe, augstskolas pasniedzēja un politiķe Dagmāra Beitnere-Le Galla. Savā uzrunā studentiem viņa aicināja novērtēt to, ko nozīmē dzīvot neatkarīgā valstī. Viņa atgādināja, ka zināšanas, īpaši par finansēm, ir sava veida vara, taču vienlaikus akadēmiskām  zināšanām tāpat kā varai ir jābūt pazemīgai. “Novēlu jums kalpot Latvijai un svinēt šos svētkus!”, novēlēja Dagmāra Beitnere-Le Galla.

Konkursā vislielāko erudīciju izrādīja un uzvarētāju statusu saņēma profesionālās bakalaura studiju programmas “Finanses” komanda: Enija Duļbinska, Niks Tomass Krēgers, Krišjānis Lācis, Eduards Sīlis un Tīna Evelīna Rudzīte. Taču jaunas zināšanas, sadarbošanās prieku un vērtīgas tikšanās atziņas ieguva ikviens pasākuma dalībnieks.

Otrās vietas ieguvēji bija profesionālas bakalaura studiju programmas “Biznesa procesu vadības” 1. kursa studenti Estere Kausa, Ralfs Oskars Sīlis, Nils Rets Slakteris, Kristofers Švalkovskis un Diāna Vanaga. Savukārt profesionālas bakalaura studiju programmas “Biznesa procesu vadības” 1. kursa studenti Ļevs Krilovs, Estere Linkevica, Nikoļa Linkeviča un Krista Prūse konkursā ieguva 3.vietu.

Banku augstskola pateicas Dagmārai Beitnerei-Le Gallai par pārdomu rosinošo uzrunu studentiem, entuziastiskajiem komandu dalībniekiem un azartiskajiem viņu atbalstītājiem par dalību konkursā, kā arī Banku augstskolas Karjeras centra kolēģim Ilmāram Pileniekam par šī konkursa organizēšanu! Paldies par svētku noskaņojuma radīšanu!

“Sajust šo svētku sajūtu sevī. Es esmu lepna ne tikai par pirmā kursa studentiem, bet arī par mūsu absolventiem, kuri šobrīd ir vairāku atbildīgu lēmumu pieņēmēji gan valstiskā, gan uzņēmējdarbības jomā. Šīs emocijas, kuras pēc gadiem mums sniedz absolventi ar savu sniegumu, ir tieši tās, kuras dod spēku un piepildījumu, strādājot augstskolā”, savā uzrunā pasākuma dalībniekiem secina Banku augstskolas studiju un zinātnes prorektore Biruta Dzērve.