Jaunieši iepazīsies ar uzņēmumu „Meduspils”

14.10.2014.

15. oktobrī Brocēnu vidusskolas, Blīdenes vidusskolas un Druvas vidusskolas jaunieši dosies vizītē uz uzņēmumu „Meduspils” Brocēnu novadā. Vidusskolēnu vizītes uz inovatīviem uzņēmumiem organizē Banku augstskola Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta ietvaros.

SIA „Meduspils” nodarbojas ar ceļojošo dravniecību, sezonā vairākkārt pārvietojot ap 300 bišu saimes. Uzņēmuma īpašs lepnums ir arī pašu inovatīvais produkts – medus ar ogām. Izmantojot īpašu tehnoloģiju, ogas netiek pasterizētas vai vārītas. Tādējādi saglabājas ogu uzturvērtība, krāsa, garša un aromāts. Paralēli medus ražošanai SIA „Meduspils” ievāc dažādu veidu ziedputekšņus. Kā ekskluzīvu produktu piedāvā atsevišķu augu ziedputekšņus, piemēram, pūpolu, pieneņu vai rapšu.  SIA „Meduspils” arī lej sveces no īpaši sagatavota bišu vaska.

Skolēnu vizītes uzņēmumos tiek organizētas ar mērķi jauniešos un pedagogos radīt izpratni un interesi par inovācijām un uzņēmējdarbības sniegtajām iespējām un priekšrocībām. Vizīšu laikā vidusskolēni iegūst informāciju par inovatīviem, tehnoloģiski orientētiem komercuzņēmumiem Latvijā un tiek rosināti domāt par iespēju pievērsties uzņēmējdarbībai.

Vizīšu laikā skolēnus iepazīstina arī ar iespējamām uzņēmējdarbības atbalsta iespējām Latvijā. Projekta ietvaros kopumā visā Latvijā notiks 80 pasākumi, kuros iesaistīsies 1600 skolēnu.

Projektu „Latvijas skolu izglītojamo intereses par inovatīviem uzņēmumiem rosināšanas pasākumu rīkošana” īsteno LIAA sadarbībā ar Banku augstskolu aktivitātes „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programmas” ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) un Eiropas Savienība.

Iepazīties ar uzņēmumu sarakstu un pieteikties vizītēm var Banku augstskolas mājaslapā: https://www.ba.lv/node/4462

Papildu informācija: Aija.Rantina@ba.lv, tālr. 67709281, 29497363.