Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile viesojās Banku augstskolā un ar tās vadību diskutēja par augstākās izglītības aktuālajiem jautājumiem

23.04.2015.

Šodien, 23.aprīlī Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile viesojās Banku augstskolā un ar Banku augstskolas rektoru Andri Sarnoviču, pētniecības direktoru Andri Nātriņu un Senāta priekšsēdētāju Daini Kriķi diskutēja par aktuālajiem augstākās izglītības jomas jautājumiem.

Sarunu temati bija par augstākās izglītības iestāžu finansēšanu jaunā atalgojumu modeļa kontekstā, darba tirgus izvirzīto prasību un studiju programmu satura salāgojamību arī augstākās izglītības līmenī, iespējām elastīgi veidot studiju programmu saturu, kvalificējot studiju programmas kā STEM programmas, kā arī ārvalstu studentu piesaistes politikas niansēm.

Īpaša diskusija tika veltīta tēmai par koledžu integrāciju augstskolās un ar to saistītajiem izaicinājumiem. Kā ziņots iepriekš, no 2015.gada 2.februāra ir izveidota Banku augstskolas aģentūra „Banku augstskolas Uzņēmējdarbības koledža”, kas pirms reorganizācijas pastāvēja kā Rīgas Uzņēmējdarbības koledža. Konsolidācijas mērķis ir studiju kvalitātes paaugstināšana, līdzsvarota nepieciešamo speciālistu sagatavošana, resursu koncentrācija un efektīvas finanšu līdzekļu izmantošanas nodrošināšana.