Inovatīvas Erasmus Mundus maģistra studiju programmas izstrāde

16.11.2023.

 

Banku augstskola, Lavija sadarbībā ar Gdaņskas Universitāti, Polija, Brno Tehnoloģiju Universitāti, Čehija sagatavoja izcilu projektu, kurš tika atbalstīts Erasmus Mundus Dizaina pasākumu aktivitātes ietvaros, lai izstrādātu jaunas paaudzes Erasmus Mundus maģistra programmu. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

Pieredzējusi starptautiska komanda Banku augstskolas vadībā uzsāk jaunas maģistra studiju programmas izstrādi, kuras uzmanības centrā ir tādi aspekti kā ilgtspējīga uzņēmējdarbības vadība un biznesa analītika, izmantojot digitālos datu analīzes rīkus.

Projekts ilgst piecpadsmit mēnešus, un tā rezultātā taps kopīgi izstrādāta maģistra programma. Lai nodrošinātu jaunās, inovatīvās Erasmus Mundus maģistra programmas atzīšanu un atpazīstamību valsts un starptautiskā līmenī, kā arī, lai nodrošinātu studentu piesaistes pasākumus, personāla kapacitātes pilnveidi, sagaidāms papildus augstskolu un valsts vai starptautisko programmu finansējums.

BA rektore, Dr.Līga Peiseniece uzsver, ka pārmaiņu dinamika sabiedrībā un uzņēmējdarbībā prasa ātru reakciju uz darba tirgus prasībām, kas savukārt nozīmē nodrošināt studentus ar mūsdienīgām prasmēm, tostarp ar datiem saistītām prasmēm, piemēram, datu analīzi, lai nodrošinātu ilgtspējību visās uzņēmējdarbības nozarēs. Jaunā maģistra studiju programma akcentēs nākotnes izaicinājumus ilgtspējīgā biznesa vadībā, kas ietver arī digitalizāciju, lai augstskolu absolventi kļūtu par spēcīgu virzītājspēku sabiedrībā.

Paredzamā maģistra programmas ietekme ir talantīgu studentu piesaiste no visas pasaules, kā arī izcilības un internacionalizācijas veicināšana Eiropas augstākās izglītības telpā.

Projektu Nr. 101127176 — SuMBA — ERASMUS-EDU-2023-EMJM-DESIGN līdzfinansē Eiropas Savienība.