Iespēja apgūt mākslīgā intelekta pamatus online BEZMAKSAS

29.10.2020.

Lai studenti (īpaši ne IT programmas studējošie) pilnveidotu savas zināšanas darbam ar tehnoloģijām un paplašinātu savas digitālās prasmes, ikvienam interesentam arī latviešu valodā ir iespēja apgūt pasaulē Nr.1 atzīto tiešsaistes datorzinātņu mākslīgā intelekta (MI) kursu “Elements of AI” (www.elementsofai.lv). Studiju kursa pildīšanai nav nepieciešamas priekšzināšanas par MI vai programmēšanas prasmes. Online kurss ir bezmaksas, tev tikai tam ir jāreģistrējas.

MI daži salīdzina ar elektrību, citi ar automašīnu izgudrošanu, jo tas ietekmēs mūs visus. Tieši tāpēc ir svarīgi saprast, ko jau šobrīd MI spēj un kas joprojām ir sižeti no mūsu iemīļotajām zinātniski fantastiskajām filmām. “Elements of AI” studiju kurss ļaus saprast kāda ir MI loma tā saucamajos informācijas burbuļus, klientu karšu datu apstrādē, mūzikas rekomendācijās un autonomajās automašīnās. Šīs zināšanas ļaus attīstīt kritisko domāšanu, lai atšķirtu patiesību no mītiem par MI. Studiju kurss ir viegli uztverams. Tā apguve prasa vidēji 25 – 30h, ko ikviens var pildīt sev brīvā laikā un savā tempā, tam nav noteikta uzsākšanas vai noslēguma laika. Kursam ir sešas daļas un 25 uzdevumi, kas sniedz ieskatu MI pamatos un metodēs. Pēc “Elements of AI” sertifikāta iegūšanas ikviens Latvijas iedzīvotājs var pieteikties arī uz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) tālākizglītības sertifikātu.

PĒC KURSA APGUVES:

  • Varēsi kritiski spriest par jaunumiem MI jomā un apgalvojumiem par šo tehnoloģiju;
  • Izpratīsi kādas MI metodes tiek izmantotas, lai tev ieteiktu mūziku kādā no taviem iemīļotākajiem mūzikas straumēšanas rīkiem, lai apstrādātu tavus dažādos klientu karšu datus un lai apstrādātu attēlus un video;
  • Sapratīsi, kas ir tik ļoti bieži IT sektorā lietotie termini: mašīnu mācīšanās, neironu tīkli;
  • Izpratīsi kā MI ietekmēs tavu profesionālo nākotni.
  • Banku augstskolas studentiem iesniedzot iesniegumu un apliecinājumu par kursa apguvi Studiju jautājumu komisijā, iespējams iegūt 2KP par izvēles kursa apguvi.

Tādas valstis kā Somija, Zviedrija, Vācija, Igaunija un Norvēģija jau aktīvi piedalās iniciatīvā, lai vismaz 1% viņu iedzīvotāji būtu apguvuši MI pamatus. Arī Latvijā IT Izglītības fonds – Start(IT) strādā pie šī mērķa sasniegšanas. Kopš “Elements of AI” izveides 2018. gada pavasarī tam reģistrējušies 500 000 lietotāji no vairāk kā 170 valstīm. 25% no tiem, kas reģistrējušies, ir virs 45 gadiem, 40% ir sievietes.

IT Izglītības fonds – Start(IT) kopā ar RTU ir oficiālie “Elements of AI” partneri Latvijā. “Elements of AI” autori ir tehnoloģiju uzņēmums Reaktor un Helsinku Universitāte. Kursu finansē Somijas valdība Somijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē 2019. gada ietvaros. Tulkojumu ES valodās nodrošina Eiropas Komisija.