#HackTheWaste 2019

09.05.2019.

Sekojot Lēvenes universitātes (UCLL) uzaicinājumam Banku augstskolas studenti šodien aizsāks vēl Latvijā nebijušu starptautisku projektu – 24 stundu hakatonu “Hack The Waste”.

Starptautiskais inovācijas hakatona projekts “Hack The Waste 2019” ir iespēja strādāt starptautiskās un starpnozaru virtuālajās komandās, kuras 24 stundu laikā rada jaunu risinājumu vides piesārņojumu samazināšanai un atkritumu apsaimniekošanai. Hakatons ietver ideju ģenerēšanu, jaunas koncepcijas izstrādi un prototipu sagatavošanu, lai iespējamie inovatīvie risinājumi piesaistītu arī investoru uzmanību.

Studenti no Beļģijas (UCLL), Nīderlandes (Fontys), Dienvidāfrikas (ITversity Belgium Campus), Latvijas (Banku augstskola), un DOBA biznesa skolas studenti no Horvātijas, Serbijas un Slovēnijas meklēs risinājumus problēmai, kuru ir formulējis starptautiskais uzņēmums “AUSY a Randstad company” saistībā ar atkritumu apsaimniekošanu mājsaimniecībās, pārtikas pārpalikumu sadali restorānos, plastmasas atkritumu apsaimniekošanu utt.

Studentu uzdevums 24 stundu laikā:

  • Izstrādāt konceptuālu modeli, kā palielināt informētību par atkritumu negatīvo ietekmi uz vidi un globālajām dabas problēmām. Sagatavot īsu prezentāciju, kurā tiks izskaidrots, kā ieteicamais modelis darbosies.
  • Radīt iespējamā risinājuma pirmo demo versiju vai prototipu (piemēram, mobilā lietotne, spēle, vai tml.), lai izglītotu sabiedrību par apzinātu atkritumu apsaimniekošanu. Paskaidrot, kā koncepcijas modelis efektīvi ietekmēs viņu mērķa grupas izglītošanu.
  • Izveidot mārketinga kampaņu plānotajam risinājumam.

24h hakatona darba kārtība:

1.diena (9.maijs)
19:00 – Atkāšana
20:00 – Komandu veidošana
21:00 – Idejas prezentēšana
00:00 – Minimālā realizējamā produkta prezentācija

2.diena (10. maijs)
9:00 – Realizējamā produkta prezentācija
17:00 – Noslēguma prezentācija
19:00 – Apbalvošana

Latviju pārstāvēs astoņi BA studenti, kuri virtuāli darbosies katrs savā komandā kopā ar 4 citu valstu studentiem.

Hakatona laikā studentus atbalstīs un padomu sniegs pasniedzēji Līga Peiseniece, Māris Krastiņš, Eduards Aksjoņenko, Inga Uvarova un Lilita Sparāne (idejas ieviesēja Latvijā un BA), kā arī Dagnija Roga, BA Biznesa inkubatora vadītāja.

Sekojiet jaunumiem par hakatonu sociālajos tīklos #hackthewaste!

 

Liels paldies pasākuma atbalstītājiem klasterim CLEANTECH LATVIA un tā vadītājai Evijai Pudānei (kura arī sniegs iedvesmas konsultāciju pasākuma sākumā), kas nodrošina hakatona dalībniekiem ēdināšanu 24h, kā arī REDBULL par enerģijas devas pieejamību!

 

 

 

 

Lai šis video kalpo kā iedvesma un noskaņojums hakatonam!