Gatavojoties konferencei ’’Bankas mainīgajā pasaulē’’ top pētījums par problēmām finanšu sektorā Latvijā

07.01.2020.

Finanšu sektors pēdējos gados piedzīvo radikālas pārmaiņas – parādās virkne jaunu pienākumu un funkciju. Detalizētāka kļūst klientu finanšu plūsmas izpēte, bankām darba apjoms pieaug. Savukārt klientiem jārēķinās ar jauniem banku jautājumiem par savu labklājības izcelsmi un darījumiem.  Lai saprastu, kāda ir sektora dzīvotspēja nākotnē, ir nepieciešamas pētnieku un ekspertu diskusijas, apvienojot tiesību zinātnieku, finansistu, ekonomistu un digitālo tehnoloģiju pārzinātāju kompetenču jomas. Tiesību zinātņu pētniecības institūts (TZPI) kopā ar Banku augstskolu, sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU) un informatīvajiem atbalstītājiem Dienas Bizness, Jurista Vārds, un Lursoft rīko zinātnisku konferenci ’’Bankas mainīgajā pasaulē’’.

Lai padziļināti izpētītu sabiedrības viedokli par šobrīd notiekošo finanšu sektorā, konferences vajadzībām pētījumu centrā SKDS ir pasūtīts pētījums. Aptaujas ietvaros tiek aptaujāti gan uzņēmēji, gan iedzīvotāji. Kā teic SKDS direktors Arnis Kaktiņš: “Šis pētījums iezīmēs sabiedrības izpratni par valstsvīru identificētajām problēmām finanšu sektorā, kā arī tās vērtējumu par padarīto, lai šīs problēmas risinātu. Manuprāt, tas būs labs pamats ekspertu tālākām diskusijām!”

Konferencē, kas notiks 2020.gada 22.aprīlī, ar referātiem uzstāsies zinātnieki, lietpratēji un arī amatpersonas no Banku augstskolas, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Tieslietu ministrijas, Ģenerālprokuratūras, Valsts ieņēmumu dienesta, Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra u.c.

Banku augstskola ir valsts dibināta augstākās izglītības iestāde, kas jau vairāk nekā divdesmit piecus gadus ir viena no atpazīstamākajām Latvijas biznesa skolām. Šobrīd tā īsteno kopskaitā 16 akreditētas profesionālās augstākās izglītības studiju programmas biznesa vadības un finanšu izglītības virzienos visos studiju līmeņos.

TZPI ir sabiedriskā labuma organizācija, kas pēta ar dažādām tiesību apakšnozarēm saistītus tematus, veicinot lietpratēju un ekspertu diskusijas, kā rezultātā nonākot pie izpratnes par valdošo viedokli profesionāļu lokā. TZPI ir organizējis zinātnisko konferenci “Sabiedriskā viedokļa ietekme uz tiesnešiem un tiesu sistēmu kopumā”, starptautisko zinātnisko konferenci “Reliģisko organizāciju darbība publiskās institūcijās”, kā arī zinātnisko konferenci “Valsts konsekvence tiesiskās paļāvības un tiesiskās drošības principu ievērošanā”.  Balstoties uz TZPI rīkoto konferenču materiāliem ir izdotas grāmatas: “tiesas un mediju komunikācija. Sabiedriskā viedokļa un mediju ietekme uz taisnīgu tiesu”, “Religious assistance in public institutions”, “Vispārējie tiesību principi: tiesiskā drošība un tiesiskā paļāvība. Valsts pārvalde, Bizness. Jurisprudence.”

Informāciju sagatavoja:
Sandra Notruma
Zinātniskās konferences “Bankas mainīgajā pasaulē”
projektu vadītāja
M.22300522
E.sandra.notruma@gmail.com
www.tzpi.lu.lv
Facebook: tzpinstituts