ERASMUS+ ietvaros šogad Banku augstskolā studijas sāk 19 ārvalstu studenti

03.09.2021.

ERASMUS+ studentu apmaiņas programma Banku augstskolā turpina darboties, spītējot pandēmijai un tās ierobežojumiem. Arī šajā 2021. / 2022. akadēmiskajā gadā pandēmijas laikā joprojām daudziem studēt gribošiem jauniešiem netrūkst uzņēmības iepazīt studiju iespējas citās valstīs un augstskolās.

Par studijām Banku augstskolā savu interesi ar pieteikumu apstiprinājuši ERASMUS+ starptautiskās studentu apmaiņas programmas 19 jauni studējošie no 10 pasaules valstīm. Uz studiju sākumu Banku augstskolā rudens semestrī tiek sagaidīti 17 jaunieši no Eiropas Savienības valstīm, bet divi studenti no tālākām valstīm – Turcijas un Kazahstānas. Kopā šoreiz ERASMUS+ programmā Banku augstskolā ir pārstāvētas 10 valstis: Itālija, Francija, Portugāle, Turcija, Vācija, Nīderlande, Austrija, Grieķija, Beļģija un Kazahstāna. Šogad visi apmaiņas studenti ir izvēlējušies pievienoties studiju programmai “Biznesa procesu vadība” programmas direktores Lilitas Sparānes vadībā.

2021./2022. ak. gada iesākuma svinīgais pasākums ERASMUS+ apmaiņas studentiem un tikšanās ar Banku augstskolas rektori dr. Līgu Peisenieci notika 1. septembrī, uz kuru klātienē bija ieradusies lielākā daļa studējošo, daži saskaņā ar valstī noteikto kārtību vēl ievēro pašizolācijas režīmu.

Banku augstskolas projektu vadītāja mobilitātes jautājumos Irīna Kukliča:

“Šī aktīvā studentu iesaiste ERASMUS + apmaiņas programmā mums ir ļoti svarīga, jo tādējādi nodrošinām Banku augstskolas internacionalizāciju. Studiju gaitai tiek iegūts jauns formāts un ienāk pasaules elpa – kad kopā vienā programmā, vienā kursā darbojas Latvijas studenti un ievērojams skaits ārvalstu studentu, kā tas ir šogad. Banku augstskolai ir patiess gandarījums, ka Erasmus+ studentu apmaiņas programma nav apstājusies nevienu brīdi – ne pandēmijas ierobežojumu stingrākajos mēnešos, ne tagad, kad varam atsākt studijas klātienē.”

Iztaujājām dažus ERASMUS+ apmaiņas programmas jaunos ārvalstu studentus par viņu izvēli – kā to ietekmējuši pandēmijas ierobežojumi; kādi ir pirmie iespaidi mūsu valstī?

Luke Hoogmoed, Nīderlande:

“Es ierados sestdien un jau esmu nedaudz iepazinis pilsētu. Līdz šim esmu bijis Vecrīgā un tā ir pilnīgi atšķirīga no tā, pie kā esmu pieradis. Šeit ir kafejnīcas un bāri uz katra stūra. Kaut arī Latvija nebija mana pirmā izvēle, esmu ļoti apmierināts, ka atbraucu uz šejieni, esmu vairāk “pilsētas cilvēks”. Nīderlandē es jutos “iesprostots” dēļ Covid un izvēlējos Latviju, jo nezināju neko par šo valsti, izņemot tās vēsturi un kā sauc galvaspilsētu. Vēlējos izkāpt no savas komforta zonas. Pandēmija nepavisam nebija šķērslis tam, lai dotos apmaiņas programmā. Es pat biju iesācis mācīties latviešu valodu, bet ātri vien padevos, jo sapratu, ka man neizdosies. Toties es zinu “Labdien”, “Lūdzu”, “Paldies”. Noteikti vēlos vairāk apskatīt Rīgu, centrāltirgu kā arī citas pilsētas un vietas Latvijā!”

Jalees Malik, Vācija:

“Es izvēlējos studēt Rīgā, jo neviens no manas ģimenes vai draugu pulka nenāk no Baltijas valstīm, līdz ar to viena no top lietām, ko vēlos redzēt, kamēr esmu šeit ir brīvdienās izbraukt arī uz kaimiņvalstīm, kā arī iemācīties vairāk par Latvijas kultūru. Mani studiju biedri Vācijā izvēlējās doties uz ERASMUS+ populārākām valstīm manā augstskolā, kā Spānija un Zviedrija. Es nolēmu, ka vēlos iepazīt šo pasaules reģionu. Šeit esmu jau 3 dienas un pirmie iespaidi – Rīga, manuprāt, ir ļoti jauka pilsēta. Bildēs, kuras atrod internetā, nevar redzēt visas pilsētas daļas un vietiņas, kas man šķiet ir lieliski, jo Rīga ir daudz labāka, nekā tā tiek attēlota fotogrāfijās. Rīga pat izskatās līdzīga pilsētai Vācijā, no kuras es nāku.”

Danny Mikkers, Nīderlande:

“Es Roterdamā dzīvoju viens pats un tagad kopmītnēs dalu ~8 kvadrātmetru istabu ar Marco no Itālijas, kas jau ir lielas pārmaiņas. Rīga bija viena no manām izvēlēm ERASMUS+ apmaiņas programmai, jo tā nav klasiskais “brīvdienu” galamērķis un es gribēju piedzīvot kaut ko atšķirīgu, un izkāpt no komforta zonas, kas tiešām arī jau tagad strādā. Cilvēki šeit ir citādāki. Nīderlandē, ja ejot pāri ielai kāds uz tevi paskatās, tu vai nu sveicinoši paloki galvu vai pasveicini ar “Labdien!”. Ja šeit tā izdara, to uzskata par dīvainu rīcību un tam ir jāpielāgojas. Esmu šeit jau 10 dienas un pēc piektās dienas es jau pieradu pie cilvēku nesveicināšanas uz ielas. Tas pat ir relaksējoši, jo man nekas nav jādara. Kamēr esmu Latvijā, vēlos apskatīt ne tikai Latviju, bet visas Baltijas valstis, noteikti arī Jūrmalu un Siguldu, kur ir daudz skaistu dabas skatu.” 

Arī Banku augstskolas studējošie šogad rudens semestrī dosies ERASMUS+ apmaiņas studijās un jau pavisam drīz, septembra beigās tiks atvērta pieteikšanās uz ERASMUS+ studijām 2022. gada pavasara semestrim, vairāk info šeit: ba.lv/informacija/pieteikties-erasmus/