Dr. Rasa Laliene no Kauņas Tehnoloģiju universitātes viesojas Banku augstskolā

20.01.2022.

2022.gada 20.un 21.janvārī Banku augstskolā ar pieredzi dalās kolēģe no Kauņas Tehnoloģiju universitātes Dr. Rasa Laliene, kura vadīs LEAN Zone® AGILE ražošanas simulāciju studentiem un akadēmiskajam personālam.

LEAN ir veids, kā domāt par nepieciešamās vērtības radīšanu ar mazāku resursu daudzumu un mazāku izšķērdību.  LEAN ir prakse, kas sastāv no nepārtrauktiem eksperimentiem, lai sasniegtu ideālu vērtību bez liekām vienībām. Šādā pieejā domāšana un prakse notiek vienlaikus.  (https://www.lean.org/explore-lean/what-is-lean/)

Dalībnieki veiks īstu biznesa simulāciju un mācīsies, kā LEAN varētu pielietot reālajā praksē. Darbnīca sāksies ar īsu 10-15 min. prezentāciju par LEAN 7 WASTE. Tam sekos aktivitātes –  dalībniekiem būs Lego lidmašīnas montāžas simulācijas 1. kārta, bet pēc tā studentu ierosināti darbības uzlabojumi, kas tiek piemēroti katrā nākamajā simulācijas kārtā. Atkarībā no studentu aktivitātes un tā, cik daudz priekšlikumu tie sniedz, ir iespējamas 5 kārtas.

Šī praktiskā semināra mērķis ir parādīt, ka jebkuru darbību var ievērojami uzlabot, tikai pārorganizējot procesu vai izņemot no tā liekas darbības, kā arī izmantot LEAN A3 problēmu risināšanas instrumentu. Dalībnieki mācīsies darot un piedaloties – atvērti pārmaiņām un citādai domāšanai, lai gūtu jaunu pieredzi reālajai darba dzīvei.

Pasākums notiek ar Erasmus + apmaiņas programmas atbalstu.