Darba devēji augstu novērtē Banku augstskolas studiju programmas

18.07.2023.

Jau divpadsmito gadu karjeras portāls Prakse.lv veido darba devēju ieteiktāko studiju programmu un izglītības iestāžu TOPu, kas sniedz skolu absolventiem ieskatu, kur jaunietim apgūt izvēlēto profesiju. TOPa mērķis ir veicināt pārdomātu pamatskolu, vidusskolu un profesionālo mācību iestāžu absolventu tālākās izglītības un karjeras izvēli šovasar, ņemot vērā darba devēju viedokli. Šogad viedokli izteikuši 2700 darba devēji, kas ir 17 reižu vairāk nekā pirmajā TOPa tapšanas gadā.

Darba devēju ieteiktāko skolu un studiju TOPs tiek veidots, lai nodrošinātu jauniešiem nepastarpinātu informāciju par darba tirgu, palīdzot pamatskolu, vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu absolventiem šovasar izdarīt pareizo tālākās izglītības izvēli, kas rezultētos veiksmīgā karjerā.

TOPa veidošanā šogad piedalījies rekordliels skaits uzņēmumu, kas norāda uz darba devēju ilgtermiņa stratēģiju personāla piesaistē un vēlmi iesaistīties jauniešu karjeras izvēlē, veicinot ekonomisko attīstību Latvijā.

Darba devēju visaugstāko atzinību izpelnījās Rīgas Tehniskā universitāte. Banku augstskola ir atzīta kā 5. ieteiktākā Latvijas augstskola.

Kā visatzītākās studiju programmas aptaujā atzītas Latvijas Universitātes bakalaura datorzinātņu programma un Rīgas Tehniskās universitātes profesionālā studiju programma “Datorsistēmas”, aiz kurām tūlīt trešajā vietā ieteiktāko studiju programmu skaitā ierindojas Banku augstskolas profesionālā bakalaura studiju programma “Finanses”.

TOP10 ieteiktāko studiju programmu vidū ir arī Banku augstskolas profesionālā bakalaura studiju programma  “Uzņēmējdarbības vadīšana” – šo programmu esam aktualizējuši un tās jaunais nosaukums ir “Biznesa procesu vadība“.

 

Esam gandarīti par darba devēju augsto novērtējumu Banku augstskolas studiju programmām, kas apliecina absolventu profesionālu sagatavotību aktuālajām darba tirgus prasībām un veiksmīgas karjeras īstenošanai.

Prakse.lv aicina jauniešus izglītības iestāžu izvēli balstīt uz racionālu pieeju un ieklausīties darba devēju ieteikumus, jo viņi ir tie, kuri spēj novērtēt izglītības iestāžu sagatavoto jauniešu profesionālo kvalitāti un atbilstību darba tirgum. Viņi ir tie, kuri spēj pateikt, no kurām izglītības iestādēm nāk labāk sagatavotie absolventi!

Detalizētus darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu un profesiju TOPa rezultātus iespējams aplūkot karjeras portālā Prakse.lv adresē www.prakse.lv/top

 

Par Prakse.lv:

Prakse.lv ir lielākais izglītības un karjeras portāls Latvijā, apvienojot vairāk nekā 130 000 jauniešus un 7000 darba devēju. Tā ir platforma, kurā jaunieši var atrast sev piemērotāko darba devēju praksei vai darbam, savukārt darba devēji atrast talantīgus jaunos darbiniekus. Portālā papildus iespējams iepazīties ar profesijām un mācību iestāžu piedāvātajām studiju programmām, ar darba devēju ieteikumiem studiju programmu izvēlei, iepazīt darba devējus ar virtuālo praksi. Portāla mērķis ir palīdzēt jauniešiem veidot savu karjeru veiksmīgāk.

 

Ziņa sagatavota saskaņā ar Prakse.lv sagatavoto publisko paziņojumu.