Biežāk uzdotie jautājumi – Covid19 un studijas

25.08.2021.

Esam sagatavojuši (un turpināsim šeit apkopot) atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem (BUJ) saistībā ar COVID 19 pandēmiju un studiju gaitu Banku augstskolā 2021./2022. akadēmiskajā gadā:

 

Pēc 10. oktobra 2021./2022. akadēmiskajā gadā Latvijas augstskolu darbībā nav paredzēts t.s. daļēji drošais režīms, vai tas nozīmē, ka visi studenti pēc 10.oktobra mācīsies attālināti?

Ar daļēji drošo režīmu ir domāta iespēja tikties klātienē studējošajiem, gan ar vakcinācijas, gan ar pārslimošanas sertifikātu, gan arī ar negatīvu Covid19 testu. Tā būs līdz 10.oktobrim, un šajā laika posmā lekcijās varēs satikties visas trīs minētās kategorijas. Pēc 10.oktobra studijas klātienē notiks tikai drošajā režīmā, t.i., klātienē varēs būt studējošie ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet klātienē vairs nevarēs piedalīties studenti ar negatīvu Covid19 testu.

Cik ilgi ir derīgs veiktais Covid 19 infekcijas negatīvais tests, lai to varētu uzrādīt kā apliecinājumu dalībai klātienes nodarbībās?

Šis tests būs derīgs 48 stundas kopš tā saņemšanas brīža.

Vai tie studējošie, kas ir vakcinēti vai pārslimojuši un viņiem ir sadarbspējīgs COVID 19 sertifikāts, vai šie studenti arī drīkstēs izvēlēties studijas attālināti?

Jā, arī vakcinētiem studentiem ir tiesības izvēlēties studēt attālināti.

Vai lekcijās klātienē ir jāvalkā sejas aizsargmaskas?

Klātienes nodarbībās maskas varēs nelietot vakcinētas personas, kas to apliecina ar sadarbspējīgu sertifikātu. Savukārt nevakcinētām personām, pat ja tās uzrādīs negatīvu Covid 19 testu, būs jālieto maskas klātienes nodarbību laikā.

Kur var veikt testu? Kura ir tuvākā vieta Banku augstskolas apkaimē?

Ir iespējams izmantot bezkontakta analīžu pieņemšanas/nodošanas iekārtas, tādā gadījumā tuvākās iekārtas atrašanās vieta ir  Olimpiskais Sporta Centrs (Grostonas iela 6B, Rīga). Citas testu nodošanas vietas Rīgā meklē šeit: covid19.gov.lv/

Vai, ierodoties Banku augstskolā uz pasākumu 2. septembrī, ir nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, ja neesmu vakcinēta? 

Jā, tā kā pasākums 2. septembrī norisināsies iekštelpās, tad ierodoties Banku augstskolā, ir jāuzrāda sadarbspējīgs (vakcinācijas vai pārslimošanas) Covid 19 sertifikāts vai negatīvs Covid-19 tests, kurš veikts pēdējo 48 stundu laikā. Jāatceras, ka ierašanās klātienē ar negatīvu testu būs iespējama tikai līdz 10. oktobrim.

Esmu jau saņēmusi pirmo vakcīnu, otrā vakcīna būs 8. septembrī. Vai man ir jātaisa Covid-19 tests, lai varētu studēt klātienē?  

Kamēr nav pabeigta vakcinācija un iegūts sadarbspējīgs sertifikāts, klātienē var ierasties tikai ar negatīvu Covid-19 testu.

 

Citi BUJ par Covid-19, vakcinācijas iespējām, u.c.: covid19.gov.lv/biezak-uzdotie-jautajumi.