Latvijas lielākais biznesa simulācijas spēļu konkurss “Bizness24h” turpina norisi tiešsaistē

03.04.2020.

Neatkarīgi no Latvijā un pasaulē valdošajiem apstākļiem, biznesa simulāciju un uzņēmējdarbības uzsākšanas konkurss jauniešiem “Bizness24h” 2020 turpina savu norisi. Neapdraudot konkursa dalībnieku un citu iesaistīto personu veselību, konkursa 3. kārta un fināls notiek tiešsaistē ar dažādu komunikācijas un uzdevumu risināšanas platformu palīdzību. Līdz ar to dalībnieku komandas turpina cīņu par Biznesa Guru 2020 titulu, kuru konkursa žūrija piešķirs tikai vienai labākajai dalībnieku komandai konkursa finālā 6.aprīlī.

Konkurss savu norisi uzsāka februāra sākumā, kad teju 740 motivēti jaunieši ar interesi par uzņēmējdarbību vienlaikus iesaistījās konkursa sadarbības partneru airBaltic gadījuma izpētē jeb business case study. Dalību konkursa 2.kārtā turpināja 200 jeb 66 komandu labāko risinājumu autori. Šajā kārtā dalībnieki tikās Banku augstskolas telpās, lai izspēlētu valsts politisko un ekonomisko procesu simulāciju spēli “Prezidents – papildinātais”. Šīs kārtas laikā tika pārbaudītas problēmu risināšanas, organizācijas stratēģijas, finanšu plānošanas, efektīvas komunikācijas un sadarbošanās komandā prasmes. Taču tikai divdesmit piecas komandas, kuras sevi vislabāk parādīja otrajā kārtā, šobrīd turpina cīņu konkursa trešajā kārtā jeb finālā.

Konkursa trešās kārtas ietvaros dalībnieku komandu galvenais uzdevums ir radīt un attīstīt pašiem savas biznesa idejas. Dalībnieku komandas tika aicinātas piedalīties izglītojošos stāstu vakaros jeb biznesa darbnīcās, iegūstot zināšanas par dažādiem faktoriem uzņēmējdarbībā un praktiski darbojoties savas biznesa idejas pilnveidošanā. Dalībnieki 5 biznesa darbnīcu laikā nozares profesionāļu vadībā veica industrijas analīzi,  inovatīvu un ilgtspējīgu biznesa ideju radīšanu, biznesa modeļa kanvu veidošanu, ideju prezentēšanu jeb pitchošanu, risku vadības analīzi un finanšu plānošanu savas uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Pirmās divas biznesa darbnīcas norisinājās klātienes formātā, taču pēc ārkārtas stāvokļa izsludināšanas Latvijā, konkursa organizatori uzsāka darbu pie konkursa norises pārcelšanas tiešsaistes formātā. Pēdējie 3 stāstu vakari pateicoties Banku augstskolas atbalstam norisinājās video konferences formātā, kur gan dalībniekiem gan stāstu vakaru runātājiem bija iespēja izklāstīt nepieciešamo saturu, iesaistīties diskusijās un visādi citādi savstarpēji komunicēt, turpinot pilnvērtīgu konkursa norisi, neradot apdraudējumu iesaistīto personu veselībai.

Konkursa fināls 6.aprīlī norisināsies video konferences formātā, kur dalībnieku komandas nozares profesionāļu pārstāvētai žūrijai prezentēs savas mēneša laikā radītās un izstrādātās biznesa idejas un produktus. Žūrijas uzdevums būs novērtēt, cik inovatīvi un tajā pašā laikā realizējami ir dalībnieku radītie produkti. Šī gada konkursa fināla nozīmīgs vērtēšanas kritērijs būs, vai dalībnieku radītie produkti potenciāli apmierina patērētāju vajadzības un cik piemēroti tie ir mūsdienu pasaules tendencēm. Lai pievērstu jauniešu uzmanību reālas uzņēmējdarbības veidošanai, kritiski tiks vērtēts – cik reālistiskas ir prognozes un finansiālie aprēķini.

“Bizness24h” ir Latvijā lielākais ikgadējais biznesa simulāciju konkurss vidusskolēniem un studentiem, kura ietvaros dalībnieki var iegūt jaunas zināšanas par uzņēmējdarbību vai pārbaudīt jau esošās reālās simulācijās.

Konkursu organizē “Banku augstskolas Studējošo pašpārvalde” sadarbībā ar “Banku augstskolu”, “Nordic Training International”, “Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru”, “Swedbank”, “airBaltic” un informatīvajiem atbalstītājiem “Dienas Bizness”.

Komandas sacenšas savā starpā ne tikai par “Biznesa Guru 2020” titulu, bet arī par vērtīgām balvām no pasākuma atbalstītājiem: 800 EUR naudas balvu no “Swedbank”, atlaidi studijām Banku augstskolā 1500 EUR apmērā, vērtīgām balvām no “Nordic Training International” un citiem konkursa atbalstītājiem.

Konkursa norises gaitai iespējams sekot līdzi konkursa Bizness 24h mājaslapā  vai Facebook lapā.

Informāciju sagatavoja:

Līga Priedīte

Bizness24h 2020 vadītājas vietniece

liga.priedite@ba.lv

+371 27099788