Konkursa “Bizness24h” 2. kārtas – REZULTĀTI

04.04.2023.

Otrās kārtas rezultātu tiešraides ierakstu, skaties šeit:

(Ieraksts sākas ar 41.minūti)

Banku augstskolas telpās 3. un 4. aprīlī norisinājās Bizness24h konkursa 2.kārta jeb pusfināls, kurā piedalījās 222 jaunieši no visas Latvijas. Komandas sacenšas savā starpā ne tikai par titulu “Biznesa guru 2023”, bet arī par vērtīgām balvām no pasākuma atbalstītājiem savas uzņēmējdarbības attīstīšanai. 2. kārtas ietvaros dalībniekiem bija jāizspēlē biznesa simulāciju spēle “Prezidents”, lai noskaidrotu 20 spēcīgākās un stratēģiski veiksmīgākās komandas, kuras turpinās cīņu konkursa finālā. 

Konkursa 1. kārtā dalībnieki veica gadījuma izpēti jeb case study kopā ar Roadgames, kur risināja uzņēmuma reālu problēmu. Tāpēc konkursa 2. kārtā jau pārbaudījām viņu spēju uzņemties vadītāja lomu un spēju izmantot stratēģisko domāšanu. Simulācijas spēle “Prezidents” ļāva dalībniekiem izjust realitātei pietuvinātu biznesa simulāciju – dalībnieki darbojās dažādās valstīs, kurās ieņēma dažādus amatus, sākot no loģistikas kompānijas vadītāja, beidzot ar valsts tiesnesi. Divu dienu laikā simulācijā dalībnieki savā starpā piedzīvoja 5 mēnešus aktīvā biznesa un politikas pasaulē, kur savā starpā bija gan jāsadarbojas, gan jākonkurē. Otrās kārtas vadītājs, Uģis Strauss par simulācijas spēli izsakās: “Spēle parāda, kā strādā valsts un bizness no iekšpuses, darot nevis runājot; tā maina domāšanu no problēmas uz rezultātu risināšanu, iedodot personisko izrāvienu”. 

Spēles laikā dalībniekiem būs jāiztēlojas sevi gan dažādu valsts institūciju, gan nevalstisku organizāciju vadītāju lomās. Simulācijas spēles valsts galvenais uzdevums bija ražot dīvānus, līdz ar to nepieciešams izvērtēt un piesaistīt sev izdevīgākos sadarbības partnerus. Spēles mērķi ir izprast kā strādā valsts un biznesa sistēma kopumā, iegūt pieredzi valsts un biznesa pārvaldībā, nopelnīt pēc iespējas lielāku privāto kapitālu, varu un reputāciju valstu vidū. Tālāk uz 3. kārtu dosies 20 komandas, kuras visveiksmīgāk būs īstenojušas spēles mērķus. 

Konkursa 3. kārta jeb fināls ilgs apmēram divus mēnešus, no 17. aprīļa līdz 20.jūnijam, kuras laikā komandām būs jāstrādā pie gadījuma izpētes risināšanas, Printful iepakojuma dizaina klāstam, piedāvājot ko jaunu un iepriekš neredzētu. Dalībniekiem būs iespēja piedalīties ekspertu vakaros, kuru laikā varēs iegūt priekšstatu par inovācijām, uzņēmējdarbību, kā arī praktiskus padomus par inovāciju izstrādes un domāšanas pamatiem. Šajā kārtā tiks vērtēta komandu sadarbība, radošums, neatlaidība, komunikācijas prasmes, spēja pielietot jau esošus rīkos un inovāciju radīšana.  

Fināla kārtas noslēgumā labākās 20 komandas jeb 60 dalībnieki prezentēs savu veikumu inovāciju sfērā speciālistu žūrijai, kura noteikts, kura komanda ir ieguvusi titulu “Biznesa Guru 2023”.


Bizness24H ir lielākais ikgadējais uzņēmējdarbības veicināšanas konkurss Latvijā, ko organizē Banku augstskolas Studējošo pašpārvalde sadarbībā ar Banku augstskolu un satura veidotājiem Roadgames, PrintfulPracticals ar Uģi Strausu un Rigadimd.lv. Šī konkursa mērķauditorija ir vidusskolas vecāko klašu skolēni un Latvijā studējošie jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem. Konkurss šogad norisinās jau 15. reizi. 

Konkursa norises gaitai iespējams sekot līdzi konkursa mājaslapā www.bizness24h.lv vai Facebook lapā www.facebook.com/Bizness24h/.