Bizness24h 2018 fināls

03.04.2018.

Uzņēmējdarbības uzsākšanas konkurss “Bizness 24h” aicina visus interesentus uz tirdzniecības centru Spice, 7.aprīlī un 8.aprīlī no plkst. 12:00-17:00, 2. stāvā pie veikala Jāņa Rozes grāmatnīca. Apmeklētājiem būs iespēja iegādāties konkursa dalībnieku saražotos produktus un vērot viņu pārdošanas prasmes, kas tika attīstītas mēneša laikā dalībniekiem vairākas reizes tiekoties ar pieredzējušiem uzņēmējiem, veidojot savu produktu, mārketinga plānu un stratēģiju, iegūstot arī zināšanas par tiešo pārdošanu un klientu piesaisti.

Konkursa trešajā kārtā jeb finālā iekļuva tikai 20 spēcīgākās komandas no 195. Šajā kārtā, kas norisinās 1 mēnesi, dalībnieku galvenais uzdevums ir izveidot un pārdot savas izgatavotās preces, lai cīnītos par titulu “Biznesa guru 2018”.
Bizness 24h tiek organizēts jau desmito reizi un tas ir Latvijā lielākais uzņēmējdarbības uzsākšanas konkurss jauniešiem. Šogad konkursam pieteicās gandrīz 600 dalībnieki, kas ir jauns rekords, kas ļauj teikt, ka jaunieši ir pilni entuziasma un ir gatavi veidot jaunus produktus un uzņēmumus. Bizness 24h mērķis ir motivēt un iedrošināt jauniešus iesaistīties uzņēmējdarbībā.
Konkursa pirmā un otrā kārta norisinājās Banku augstskolā. Pirmajā kārtā, kas ilga nedēļu, 600 jaunieši sacentās par iespēju tikt uz pusfinālu, izspēlējot spēli “Uzsāc Biznesu”, kuru nodrošināja Nordic Training International, kura ļāva dalībniekiem domāt par stratēģijas veidošanu, ilgtspējīga uzņēmuma plānošanu un veicināt izpratni par tirgus kopsakarībām. Otrajā kārtā jeb pusfinālā piedalījās 150 labākie dalībnieki, kurā 2 dienu laikā tika izspēlēta spēle „Prezidents”. “Prezidents” ļāva dalībniekiem izjust realitātei pietuvinātu biznesa simulāciju – dalībnieki darbojās dažādās valstīs, kurās ieņēma dažādus amatus, sākot no loģistikas kompānijas vadītāja, beidzot ar valsts tiesnesi. Kopumā 16 stundu ilgā simulācijā dalībnieki savā starpā piedzīvoja 5 mēnešus aktīvā biznesa un politikas pasaulē, kur savā starpā bija gan jāsadarbojas, gan jākonkurē.
Konkursa uzvarētājkomanda tiks noskaidrota 10.aprīlī “Swedbank” centrālajā ēkā fināla prezentāciju laikā. Komandām būs jāprezentē savs mēneša laikā paveiktais un iegūtais, ko novērtēs žūrija. Tikai viena komanda iegūs “Biznesa Guru 2018” titulu un galveno balvu no “Swedbank” 700 EUR apmērā, 1500 eiro studiju atlaidi Banku augstskolā, 1500 eiro vērtas apmācības Nordic Training International, 1000 eiro reklāmas kampaņai Delfi izdevniecībā un