Bizness 24h 2020

24.01.2020.

Bizness 24h 2020 ir lielākais ikgadējais izglītojošais biznesa simulāciju spēļu konkurss Latvijā, ko organizē Banku augstskolas studējošo pašpārvalde sadarbībā ar Banku augstskolu, kuru šogad atbalstīs “Dienas Bizness“, “Nordic Training International“, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, “Swedbank” un “airBaltic“.

Konkursa mērķauditorija ir vidusskolas vecāko klašu skolēni un Latvijā studējošie jaunieši vecumā no 16-24 gadiem, kuri vēlas izmēģināt spēkus un demonstrēt savas zināšanas dažādās biznesa simulācijās.

Konkursa 2 mēnešu norises laikā ar dažādu uzdevumu palīdzību tiks atlasīti prasmīgākie jaunie uzņēmēji, lai konkursa finālā noskaidrotu komandu, kura iegūs “Biznesa Guru 2020” titulu.

Bizness 24h 2020 posmi:

“Business case study” – 5. februārī

Uz konkursa pirmo kārtu līdz 31.janvārim ir aicināti pieteikties visi, kuri ir gatavi sevi izaicināt un pielietot savas zināšanas par biznesu realitātē. Dalībniekiem būs nodrošināta unikāla iespēja – piedalīties konkursa pirmajā kārtā klātienē, Banku augstskolas telpās, vai attālināti, tādējādi padarot konkursu jauniešiem pieejamāku kā līdz šim. Neatkarīgi no izvēlētā dalības veida, komandas varēs konsultēties ar jomu profesionāļiem – mentoriem, pie kuriem vērsties pēc padoma risinājuma izstrādes laikā. Katra dalībnieku komanda (komandā 3 cilvēki) strādās pie “airBaltic” business case study risināšanas. Komandai tiks piešķirts jautājums par uzņēmuma aktuālo problēmu. No komandām tiks sagaidīti reāli risinājumi problēmas atrisināšanai. Katrai komandai, vadoties pēc organizatoru norādītajām vadlīnijām, būs jāievieto tiešsaistē konkrēta formāta darbs ar problēmjautājuma risinājumu, kuru organizatori rūpīgi izvērtēs, atbilstoši  pirmās kārtas vērtēšanas nosacījumiem un tikai 200 dalībnieki jeb 66 komandas tiks tālāk uz konkursa otro kārtu.

Simulācijas spēle “Prezidents” – 20. – 21. februārī

Konkursa otrā kārtā tiks izspēlēta Simulācijas spēle “Prezidents”. Simulācijas ietvaros, komandas tiks sadalītas valstīs, kurās ir jāveic visas sekojošās darbības, lai valsts varētu pastāvēt un varētu uzsākties ražošanas procesi – jāizveido valdība, jāsadala amati un jāiegādājas biznesi. Katra loma ir svarīga un neviena loma nepaliks nenovērtēta šajā simulācijā. Divas dienas, Banku augstskolas telpās, dalībniekiem būs iespēja izstrādāt savas stratēģijas un parādīt savas uzņēmējdarbības, komunkācijas, apņemības un līderības prasmes dzīvē. Pēc otrās kārtas tikai 60 dalībnieki jeb 20 komandas tiks uz lielo finālu, lai cīnītos par “Biznesa Guru” titulu.

“Biznesa Guru 2020” – 31. martā

Konkursa trešās kārtas ietvaros, dalībnieki netiks ierobežoti ideju pasniegšanā un realizēšanā. Finālistiem būs iespēja attīstīt, pilnveidot un prezentēt jebkuru ideju, kas būs izstrādāta produkta vai pakalpojuma formā. Katrai komandai būs jāizstrādā sava ideja, atbilstoši biznesa vidē vispārpieņemtajām vadlīnijām – nē, tā nebūs biznesa plāna raktīšana, tā būs idejas definēšana, finanšu kalkulēšana un reālā produkta vai pakalpojuma radīšana un prezentēšana. Mēneša garumā dalībniekiem būs iespēja strādāt pie savām biznesa idejām, apmeklēt stāstu vakarus, konsultēties ar mentoriem un nozaru speciālistiem, lai fināla prezentācijās ieinteresētu reālos investorus ieguldīt finansiālos līdzekļus idejas tālākajā attīstībā.

31. martā tiks paziņota komanda, kura iegūs “Biznesa Guru 2020” titulu un galvenās balvas no pasākuma atbalstītājiem – 800 EUR naudas balvu no “Swedbank”, atlaidi studijām Banku augstskolā 1500 EUR apmērā, biznesa apmācības no “Nordic Training International”, kā arī citas sponsoru balvas.