Banku augstskolas vieslekcijas šogad noskanējušas 18 Latvijas skolās

01.06.2021.

Banku augstskolas sadarbības tradīcija visās jomās ir dalīšanās zināšanās, t.sk. regulāri piedāvājot Latvijas vidusskolēniem vieslekcijas, kuras tieši skolēnu auditorijai sagatavojuši BA docētāji. Šajā akadēmiskajā gadā BA nodrošināja tiešsaistes vieslekcijas Latvijas skolās vairāk nekā 20 tematos –  Vieslekciju katalogs

Vislielākā vidusskolēnu un viņu karjeras konsultantu interese šogad bijusi par tematisko lekciju – nākotnes darba vide un jaunās profesijas. Šī lekcija noskanējusi 7 reizes – 12 Latvijas viduskolās un ģimnāzijās.

 

Banku augstskolas rektore Līga Peiseniece:

“Tā ir patiešām apbrīnojama mērķtiecība, ko demonstrē mūsu jaunieši un viņu iedvesmotāji – skolotāji. Es gribētu izteikt lielu pateicību aktīvākajām skolām par uzdrīkstēšanos piedāvāt skolēniem vērtīgu saturu. Mēs kā biznesa un finanšu vadības augstskola piedāvājam lekcijas tādos tematiskajos virzienos, kuros piedāvājam arī studijas un veicam Banku augstskolas pētījumus, tātad tā ir profesionāla un praksē pārbaudīta informācija. Mēs piedāvājam zināšanas, kas noderēs skolēniem lēmumu pieņemšanai savas karjeras veidošanā, lai vai kādu profesiju viņi izvēlētos nākotnē. Par to man ir patiess prieks un gandarījums. Mēs – Banku augstskola turpināsim šo tradīciju arī nākamajā sezonā, uz tikšanos septembrī!”

 

Šajā mācību gadā kopā no 2021. gada janvāra līdz jūnijam ir notikušas 19 Banku augstskolas vieslekcijas. Visvairāk vieslekciju ir novadījusi BA rektore Līga Peiseniece (8) – lekcija “Kā mainās darba vide un kādas būs nākotnes profesijas?“ vien ir noskanējusi 7 reizes. Trīs citi temati, kuri visvairāk ir izskanējuši Latvijas vidusskolās ir – “Lēmumpieņemšana un biznesa komunikācija”, “FinTech – nākotnes industrija Latvijā” un “Tavas karjeras pirmie soļi. Studijas Banku augstskolā” (katra lekcija – 2 reizes).

 

 

 

 

Divas reizes skolās ir runājuši docētāji – Andris Fomins, Jānis Strautmanis un Airita Mileika-Plūme, pārējie lektori viesojušies skolās pa vienai reizei.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vieslekcijas ir notikušas 18 Latvijas skolās 5 novados

(Rīgas, Zvejniekciema, Saulkrastu, Tukuma, Engures un Jaunpils vidusskolās).

 Visvairāk Banku augstskolas lektori ir virtuāli viesojušies Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā (3 reizes) un Olaines 1.vidusskolā (3 reizes).

 

 

 

Paldies Olaines 1.vidusskolai –  https://ej.uz/m4ic , Saulkrastu vidusskolai –  https://ej.uz/j3f7, Zvejniekciema vidusskolai – https://ej.uz/2asu un Jūrmalas Valsts ģimnāzijai – https://ej.uz/xyqg par atsauksmēm!

Banku augstskolas lekciju cikli skolēniem būs arī nākamajā sezonā. Par lekciju pieteikšanu, norādot izvēlēto tematu un docētāju, droši sazinieties ar Komunikācijas un mārketinga daļu vai rakstiet uz e-pastu: ba@ba.lv

Gadījumā, ja BA vieslekciju katalogā neatrodat gaidīto lekciju, rakstiet vai zvaniet – lai rastu jums atbilstošāko risinājumu!